MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MİNİK YAZARI MAKAMINDA AĞIRLADI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Merkez Atatürk İlkokulu ve Fethiye Bilim Sanat Merkezi öğrencisi minik yazar Elif Sıla Bozyiğit'i makamında ağırladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ MİNİK YAZARI MAKAMINDA AĞIRLADI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Merkez Atatürk İlkokulu ve Fethiye Bilim Sanat Merkezi öğrencisi minik yazar Elif Sıla Bozyiğit'i makamında ağırladı. Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Vildan Alp, Türkçe Danışmanı Özlem Kavuran ile öğrencinin annesi Arife Bozyiğit'in yer aldığı ziyarette, minik yazar İl Müdürümüze çiçekle beraber kitabını takdim etti.

İl Müdürümüz Emre Çay, 4. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Elif Sıla Bozyiğit'i küçük yaşında göstermiş olduğu büyük başarıdan dolayı tebrik etti. Minik yazarla sohbet ederek yazarlığa başlama serüvenini, kitabın konusunu, kitabı yazarken nelerden esinlendiğini ve gelecekte yazarlık konusunda düşüncelerini sordu.  

Elif Sıla Bozyiğit, pandemi döneminde kaleme aldığı "Dostluk Kampı" adlı kitabında, hayal ürünü ögelere yer verdiğini belirterek kitabını her yaştan kişilerin okuyabileceğini ifade etti. Çok kitap okuduğunu, okumayı ve yazmayı çok sevdiğini ve kendisine okumayı sevdiren ilkokul öğretmeni Mehtap Arsal ve Bilsem Türkçe danışmanı Özlem Kavuran'ın teşviki ile yazdığı kitabının Fethiye Bilsem'in katkılarıyla yayımlandığını söyledi. 

Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Vildan Alp, rol model olma adına Elif Sıla'nın kitabına imza günü düzenlendiklerini ve öğrencilerin de kitabı okuma imkanı bulduklarını ifade etti.

Kitabı inceleyen İl Müdürümüz, Elif Sıla'nın çok yönlü bir öğrenci olduğunu belirterek öğrenme yolculuğunda hep güzel işlere imza atmasını diledi. Ayrıca kitap yazma sürecinde kendisine destek olan öğretmenlerine, Bilsem Müdürüne ve ailesine bu başarıya vesile oldukları için ayrı ayrı teşekkür etti. Ziyaret  İl Müdürümüzün, Elif Sıla'ya hediye takdimiyle son buldu.

17-11-202117-11-202117-11-2021

                                                        

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.