MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZEL OKUL YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, ilimizdeki özel okul yöneticileriyle yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZEL OKUL YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Menteşe Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın söylenmesi ile başladı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ferman Akbulut, 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilimizde bulunan 155 özel okulun istatistiki veriler ışığında güncel durumlarını ve proje karnelerini içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, il genelindeki özel okulların eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek üzere özel okul kurucu ve yöneticileriyle bir araya geldi. Özel okulların Muğla'nın eğitimine büyük katkı sağladığını belirten İl Müdürümüz, gerek merkezi sınavlarda gerekse akademik, proje bazlı çalışmalarda gurur verici başarılara imza attıklarını aktardı.

Resmi ve özel okulları ayrım yapmaksızın birlikte iş birliği içinde hareket etmenin önemine değinen İl Müdürümüz, "İlimizde resmi-özel toplam 789 okulumuzla hep birlikte bir aileyiz. 154.532 öğrencimiz var, hepsi Muğla'mızın çocuğu. Birbirinden ayrı hareket etmeksizin birlikte hareket etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Sizlerden birçok konuda destek bekliyoruz. Vizyonerlik açısından, proje bazlı olsun, eğitimsel açıdan olsun birçok alanda sizlerin desteği bizim için çok önemli." dedi.

Okulları sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık tutmak adına Covid-19 kurallarına hassasiyet göstermenin ve aşılanmanın önemi üzerinde duran İl Müdürümüz, yüz yüze eğitimin sürdürülebilirliği okullarda alınacak salgın önlemleri ile mümkün olacaktır, dedi. Okulum Temiz Belgesi çalışmaları, projeler, sosyal-kültürel faaliyetler, ölçme ve değerlendirme faaliyetlerine dair gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam eden toplantı, okul yöneticilerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından, iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

25-09-202125-09-202125-09-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.