MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'DEN HAMLE GAZETESİNE ZİYARET

     Hamle Gazetesi'ni ziyaret eden Muğla Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Hamle Medya Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Nizamoğlu Acar ile bir araya gelerek TYT ve AYT sınavlarındaki Muğla'nın durumunu ve hedeflerini paylaştı.
İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'DEN HAMLE GAZETESİNE ZİYARET

    Liseye Geçiş Sınavında (LGS) Türkiye birincisi olan Muğla, başarısını TYT ve AYT sınavları ile devam ettirdi. Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre TYT ve AYT sınavlarında bireysel başarılarda beş bin öğrenci arasında Muğla'dan 200 öğrencinin bulunduğunu belirterek, "Turizmin başkentini eğitiminde başkenti de yapmak istiyoruz" dedi.

     Milli Eğitim Müdürü olarak birçok ilde çalıştığını ancak Muğla basının eğitime büyük bir destek verdiğini kaydeden Töre, "Gerçekten bunu yürekten söylüyorum eğitime destek veren bir basın camiamız var. Bu anlamda velilerim ve öğrencilerim adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu sene görevimde birinci yılımızı doldurduk. Birinci yılımızda ekip ruhumuzla hareket ederek arkadaşlarımız ile birlikte güzel başarılara imza attık. Biz turizmin başkentini eğitiminde başkenti yapmak istiyoruz. Eğitimde başkent yaparken de bir süreç gerekli. Ama arkadaşlarımız heyecanı ile bu süreci daha da hızlandırdılar. Bildiğiniz gibi Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) Türkiye'de birinci il olduk. Şimdi orta öğretimden sonra Lise TYT ve AYT sınav sonuçlarımızda açıklandı. Bireysel başarılarımızda ilk beş binde yaklaşık 200 öğrencimiz yer alıyor. Bu başarılı öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerine Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir teşekkür mektubu yazdık. Bayramda mektuplar ellerinde olacak. Bireysel başarıda olduğu gibi kitlesel başarıda da TYT ve AYT'de tüm branşlarda Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç elde ettik. Bu bize yetiyor mu yetmiyor. Hedefimiz proje okullarımız, Fen Liselerimiz, Anadolu Liselerimiz ile öğrencilerimizi hem sınavlara hem hayata hazırlayarak güçlü nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunda sizlerin de çok büyük emeği var" dedi.

     Pervin Töre'nin ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Hafize Nizamoğlu  Acar, özellikle LGS başarısında Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez hayata geçirilen 'Ölçme Değerlendirme Birimi'nin büyük payı olduğunu söyledi.

     Öğrencilerin başarı oranlarını tespit etmek, değerlendirmek ve yol haritası oluşturabilmek için İl Müdürümüz Pervin Töre'nin talimatı ile kurulan 'Ölçme Değerlendirme Birimi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydeden Hafize Nizamoğu Acar, "Bir yıllık süre içerisinde yol arkadaşlarınız ile birlikte yaptıklarınız ve aldığınız başarı ortada. Ama iyi bir yönetici ile bu işleri yürütebileceğimizin idrakindeyiz. Dolayısıyla yaptığınız projelerin takibindeydik. LGS'de gördüğümüz başarı tablosu bizi ayrıca mutlu etti. Çocuklarımız eğitim hayatına girdiler ve onları sizlere emanet ettik. İnşallah yıllar sonra emanetlerimiz çok güzel yerlerde olacaklar" diye konuştu.

     Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Hamle Gazetesi çalışanlarına ve Hamle Medya Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Nizamoğlu Acar'a, göstermiş oldukları misafirperverilik ve Muğla'nın eğitim kalitesinin yükselmesi adına sundukları katkılar için teşekkür etti.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.