MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünde; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla gazilerimizi de şükranla anıyorum.  
İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN  18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Tarihe altın harflerle kazınan Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümüne ulaşmanın, onuru ve gururunu yaşıyoruz. Dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi, Türk milletine zincir vurmak isteyen emperyalist güçlere karşı milletimizin topyekûn bağımsızlığı uğruna inançla, cesaretle yekvücut şahlanışının simgesidir.

"Çanakkale Zaferi" yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silâhlarına karşı direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahla değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Mehmetçiklerimize aittir.

Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük bir inanç şuuru yatmaktadır.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Dünyaya "Çanakkale Geçilmez" diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın evlatları olarak bugün bizler, bu topraklar üzerinde özgür bir şekilde yaşamakta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemekteyiz.  

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınından dolayı güvenlik önlemleri gereğince bu yıl anma programı ve etkinliklerini gerçekleştiremediğimiz 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünde; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Ruhları şad olsun!

 

    Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.