MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Türk milletinin kahramanlık destanı yazarak kazandığı bağımsızlık mücadelemizin başlangıç tarihidir. Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı bu kurtuluş meşalesi, tüm yurdu sarmış, yüce Türk milletinin dünyada emsali görülmemiş bağımsızlık mücadelesine ışık olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal'in;  istiklal ve istikbal mücadelemizin başladığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı böylesine önemli bir günü,  "Tüm ümidim gençliktedir." dediği Türk gençliğine bayram olarak armağan etmesi, onlara verdiği değerin ve güvenin en güzel ifadesidir.

Ömrünü Türk milletine adayan Gazi Mustafa Kemal, "Milletin bağrında temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak." diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet etmiştir. Aydınlık, ileri ve güçlü bir Türkiye için gençliğin iyi yetişmesi gerektiğini her fırsatta vurgulamış, Türk gençliğinin eğitimini her şeyden üstün tutmuştur.

Sevgili Gençler,

Eşsiz kahramanlıklar ve büyük mücadelelerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, yüceltmek ve geleceğe taşımak sizlerin en önemli görevidir. Bu bağlamda sizleri, yüksek ahlaki özelliklerle donanmış, bilimi kendine kılavuz eden, ailesine, vatanına, milletine ve değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmek en büyük önceliğimizdir. Ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, eğitimde, sporda, kültür ve sanatta en güzel şekilde temsil edeceğinize inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi gençlerimizin ve yüce Türk milletinin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.                                                                                              

 Pervin TÖRE                                                                                        

 İl Milli Eğitim Müdürü 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.