MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Pervin TÖRE'nin "Gaziler Günü" Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.
İl Müdürümüz Pervin TÖRE'nin

     Bizim kültürümüzde şehitlik ve gazilik; peygamberlik makamından sonra gelen en şerefli, en yüce mertebedir. Bu yüce mertebeye, vatanı ve milleti uğruna kendi canını hiçe sayan kahramanlar ancak erişebilir. 

    Ecdadımızın kanlarıyla sulanan bu mukaddes topraklarda bugün özgür ve dimdik yaşıyorsak şehit ve gazilerimiz sayesindedir. Bizlere düşen görev; kutsal emanet olan vatanımızı ve Türk Devleti'nin bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak, milli, manevi ve evrensel değerlerle donatılmış eğitimli insanlar yetiştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

      Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

 

 

 

                                          Pervin TÖRE

                                   İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.