MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Pervin TÖRE'nin İstiklal Marşımızın Kabulünün 99. Yıldönümü Mesajı

  İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.  
İl Müdürümüz Pervin TÖRE'nin İstiklal Marşımızın Kabulünün 99. Yıldönümü Mesajı

Türk Milleti'nin vatan aşkını, bağımsızlığa olan sarsılmaz inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Büyük Şair Mehmet Akif, Milli Mücadele yıllarında yoğun duygu seliyle yazdığı İstiklal Marşı'yla, imkânsızlıklar içindeki halkımıza cesaret ve moral vermiş, ezelden beri hür yaşayan Türk milletinin ebede kadar hür yaşayacağını adeta yedi düvele haykırmıştır.

Her bir dizesini tek yürek olarak okuduğumuz İstiklal Marşı,Türk Milletinin tarihinden getirdiği yüksek ruhunun, milli değerlerinin, ideallerinin edebi bir anıtıdır. Aziz milletimiz, kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                                    Pervin TÖRE

                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.