MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş ve kuruluş yolunda kazandığı askeri ve siyasi zaferle tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş; çağlar ötesine uzanan engin fikirleriyle ve eserleriyle ölümsüzleşmiştir.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan, Türk milletinin önünde yepyeni ufuklar açan Atatürk :"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyerek en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşatılacağını ve bu konuda Türk milletine olan sarsılmaz güvenini dile getirmiştir. Bizler 100 yaşına basan Cumhuriyetimizi, Atatürk'ün çizdiği yolda Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hep daha ileriye götürme azmi ve kararlılığındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle yüreklerimizde sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı, rahmetle ve şükranla anıyorum.

Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.