MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

  Muğla eğitim ailesi olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, çalışanlarımıza, velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, okulla bu yıl tanışacak evlatlarımıza ve aramıza yeni katılacak meslektaşımıza başarılar diliyorum.    
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın temel şartı, hiç kuşkusuz nitelikli bir eğitimle mümkündür. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi; bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, evrensel, millî ve manevî değerlerle donatarak ne kadar iyi yetiştirebilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Bakanım ve Sayın Valimin himayelerinde devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek bu doğrultuda yeni nesiller yetiştirmek üzere eğitim ortamlarımızı 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlamak için tüm enerjimizi ortaya koyduk. Öğrencilerimizin daha güvenilir, daha sağlam daha modern eğitim ortamlarında öğrenim görebilmelerini sağlamak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu itibarla resmi özel 12 bin 935 yönetici ve öğretmen ile yaklaşık 165 bin öğrencisiyle, Muğla eğitim ailesi olarak yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlıyoruz.

İlimizde eğitim alanında her yıl, bir önceki yıla göre daha iyi konuma gelebilmek adına tüm yönetici, öğretmen ve personelimizle var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Tüm çabamız, her çocuğumuzu ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine fırsat verecek eğitim ortamları oluşturarak ülkesini, bayrağını seven, milli değerlerini özümseyen, bilime meraklı, üreten ve üretmekten  mutlu olan başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. 

Sevgili Öğrencilerim,

Sizler bizim umudumuz, aydınlık yarınlarımızsınız. Bu eğitim - öğretim yılında da büyük bir kararlılık ve gayretle, disiplinli bir şekilde çalışarak hedeflerinize ulaşacağınızı ve başarı elde edebileceğinizi unutmayın. 

Değerli Meslektaşlarım,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler! Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." sözünden hareketle, ülkemizin geleceğini inşa etmenin onuru, siz değerli öğretmenlerimizin alınlarında bir yıldız misali parlamaktadır. Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği çağımızda ülkemizin geleceği olan çocuklarımız  için büyük bir özveriyle çalıştığınızı ve çalışacağınızı biliyor; sizlere başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz, 

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınız olan çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlarken en büyük destekçimiz hiç kuşkusuz sizlersiniz. Başarılı bir eğitim, okul aile iş birliği ile sağlam temeller üzerine oturur. Sizlerin okul ve öğretmenler ile iş birliği içinde olmanız çocuklarımızın başarılı ve mutlu olması için çok önemlidir.  

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim - öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor; sağlık ve mutluluk içerisinde, başarılı bir eğitim - öğretim yılı geçirmemizi temenni ediyorum.

 

 

 

Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.