MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSAL BİLİM PROJELERİ YARIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

Muğla-Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Martılar Teknoloji Takımı üyesi 11. sınıf öğrencisi Bedia Küçük ve 10. sınıf öğrencisi Begüm İnal,  öğretmenleri Kadriye Özeş danışmanlığında hazırlamış oldukları  "Tezgâh Testere Güvenlik Kiti" projesiyle 4. Ulusal Bilim Kampı yarışmasında İleri Robotik ve Mekatronik alanında Türkiye 2.'si oldular.
İLİMİZ ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSAL BİLİM PROJELERİ YARIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

2017 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen ve bu sene 4.'sü yapılan Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Ulusal Bilim Kampları Sergisi ödül töreni gerçekleştirildi.

Covid-19 tedbirleri nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından youtube kanalından canlı olarak yayımlanan Bilim Kampı Proje Sergisi'nde, finale kalan  öğrenciler, hazırlamış oldukları Mikro ve Nanoteknoloji, İleri Robotik Sistemler ve Mekatronik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Yenilikçi Gıda İşleme Teknolojileri ve Gıda Biyoteknolojisi, Eğitimde Dijitalleşme kategorilerinde birbirinden kıymetli projelerinin sunumunu yaptılar.

Finalde yarışan projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda, Muğla-Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Martılar Teknoloji Takımı üyesi 11. sınıf öğrencisi Bedia Küçük ve 10. Sınıf öğrencisi Begüm İnal,  öğretmenleri Kadriye Özeş danışmanlığında hazırlamış oldukları  "Tezgâh Testere Güvenlik Kiti" projesiyle, Türkiye 2.'si olarak 6000 TL'lik ödülün sahibi oldular.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, "4. Ulusal Bilim Kampı'nda ilimizi başarı ile temsil eden öğrencilerimizi ve öğretmenizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Son dönemde özellikle bilimsel projelerde ve katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda öğrencilerimizin isimlerini duymaktan büyük mutluluk duyuyorum. Okullarımızda, öğretmenlerimizin rehberliğinde geleceğin bilim insanları ve Aziz Sancar'larının yetişiyor olduğunu görmek, ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bilime olan ilgileri ve beraberinde kazandıkları başarıları bizleri bir kez daha gururlandırdı. Öğrencilerimizi, onları yetiştiren anne babalarını, danışmanlık ve yol göstericilik yapan öğretmenlerimizi, okul müdürümüzü ve bu başarıda emeği geçen herkesi bir kez daha yürekten kutluyorum." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.