MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK ARA TATİL BAŞLIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl  okullarımızda bir ilki gerçekleştiriyor. Türkiyede'ki tüm okullarımız  18-22 Kasım arasında ara tatile giriyor.  
İLK ARA TATİL BAŞLIYOR

 

Muğla'da  152 bin 697 öğrencimiz, ara tatil yapacak. Öğrenciler hafta sonu tatilleri de dahil edildiğinde toplam 9 günlük tatilin ardından, 25 Kasım'da tekrar ders başı yapacaklar.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un da ifade ettiği gibi öğrenciler ara  tatillerde, eğitime ara vermeyecek. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ara tatilde öğrencilerimizin hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri hem de keyifli vakit geçirmeleri için ilde yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle, 16 ana başlık altında bir ara tatil etkinlik programı hazırladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, "Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz ara tatil uygulaması için beş gün için ayrı ayrı etkinlikler planladık. Bu etkinliklerle öğrencileri sanatla, sporla, doğayla ve öz kültürü ile buluşturmayı ve bu haftanın öğrencilerimiz için derin bir nefes olmasını planlıyoruz. Tüm bu etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Velilerimiz ve öğrencilerimiz katılmak istedikleri etkinlikleri seçerek ücretsiz olarak bu etkinlikten faydalanabilecekler. Burada çok güzel bir çalışma gerçekleştirerek eğitimi okul dışı ortamlara taşıdık. İlk ara tatilin tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

İlk ara tatilde öğrencilerimizin ve velilerimizin tercihine sunulmak üzere hazırlanan etkinlik programı, "gezi", "sağlık doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlıktan oluşuyor.

 

2019-2020 YILI TATİL TARİHLERİ

İlk dönemdeki ara tatil: 18- 22 Kasım 2019
Yarıyıl tatili:  20-31 Ocak 2020
İkinci dönemdeki ara tatil:  6-10 Nisan 2020

Yaz tatili:19 Haziranda başlayacaktır.

15-11-201915-11-201915-11-201915-11-2019 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.