MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı "İlköğretim Haftası" kutlama programı çerçevesinde, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.
İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe gözetilerek düzenlenen törene; İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin,  2020-2021 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası mesajının okunmasının ardından tören son buldu.

 

 

 

 

18-09-202018-09-202018-09-2020

 

 

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE'nin mesajı:

 

Her yıl okulların açılmasıyla birlikte coşku ve heyecanla kutladığımız İlköğretim Haftası'nı, bu yıl COVİD-19 tedbirleri altında öğrencilerimizden uzakta kutluyoruz.

31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle başladığımız 2020-2021 eğitim öğretim yılına,  21 Eylül itibariyle aşamalı ve seyreltilmiş yüz yüze eğitimle devam edeceğiz. İlk olarak anasınıfı ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz ders başı yapacaklar. Uzun bir aradan sonra  okullar; öğrencilerimizin varlığıyla, cıvıltısıyla hayat bulacak, renklenecek. Öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimize kavuşacak olmanın  özlemi ve heyecanı içerisindeyiz.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler dünyanın en meşakkatli ve bir o kadar da en güzel mesleğini icra ediyorsunuz. En büyük hazinemiz olan çocuklarımız, bir kuyumcu titizliğiyle sizlerin ellerinde şekilleniyor, geleceğe hazırlanıyor. Sizin gücünüzle binlerce yaşam inşa ediliyor.

Uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası olduğu ve eğitimde dijital dönüşümün yaşandığı bu dönemde, kendini 21. yüzyıl yaşam becerileri ile donatarak öğrencilerimizin bilgiye ulaşmalarında iyi bir rehber olan ve özverili çalışmalar sergileyen tüm öğretmenlerime, yürekten teşekkür ediyorum.

Sevgili Çocuklarım,

Yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı gün kala okullarımız eğitime hazır durumda, öğretmenleriniz heyecanla sizlere kavuşmayı bekliyor. Biliyoruz ki sizler de öğretmenlerinizi, arkadaşlarınızı çok özlediniz ve okula başlayacağınız günü iple çekiyorsunuz. Aranızda bu yıl ilkokula başlayacak olan minik yavrularımızın meraklı bakışlarını ve heyecanını şimdiden görür gibiyim. Evinizden sonra en güvenilir yer olan okulunuzda, öğretmenleriniz rehberliğinde ve ilimin ışığında aydınlanacak ve gelişeceksiniz.

Şunu bilmelisiniz ki sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmeniz adına her türlü tedbiri aldık. Sizlerin de gerek hijyen gerekse sosyal mesafe konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyoruz.

Yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada yürütüleceği bu eğitim öğretim yılında derslerinizde başarılar diliyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Uzaktan eğitim sürecinde, öğrencilerimiz bilgiye ekran başından ulaşırken okul aile iş birliği, her zamankinden daha çok önem kazandı. Bu süreçte, siz değerli velilerimizin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızın evde ideal ders ortamı içinde uzaktan eğitimlerini sürdürebilmelerinde, kişisel hijyen ve sosyal mesafe alışkanlıklarını kazanmalarında, sizlerin göstereceği hassasiyet çok önem arz etmekte. Sizlerin desteği ve yardımı ile okullarımızı birlikte açacağız, çocuklarımızı aydınlık yarınlara taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevini ifa ederken şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

İlköğretim Hafta'mız kutlu olsun.

 

       Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.