MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP LİSELER ARASI GÜREŞ MÜSABAKALARI

Mersin'de düzenlenen Türkiye İmam Hatip Liseleri arası güreş müsabakaları bölge finallerinde, gençlerimiz  ilimizi başarıyla temsil ettiler. 20 birincilik olmak üzere toplamda 29 kez kürsüye çıkan öğrencilerimiz Muğla'mızın gururu oldular.
İMAM HATİP LİSELER ARASI GÜREŞ MÜSABAKALARI

 

Minderde Öğrencilerimiz Gururumuz Oldular

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş grup müsabakaları sona erdi. Ankara, İstanbul, Mersin ve Bingöl'de 1500 civarında sporcunun ter döktüğü müsabakalar nefesleri kesti.

Mersin'de düzenlenen Türkiye İmam Hatip Liseler arası Güreş Şampiyonası Müsabakalarına Muğla'nın öğrencileri damgasını vurdu. B genç grekoromen ve serbest güreş karşılaşmaları ve A genç grekoromen ve serbest maçlarında 20 öğrencimiz birinci, 5 öğrencimiz ikinci, 4 öğrencimiz ise üçüncü olarak kürsüye çıktı. Öğrencilerimizin bu büyük başarısı sonucunda, Muğla ili takım halinde birinci seçilerek Türkiye finallerine katılma hakkını elde etti

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE "Bakanlığımız Din Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu işbirliğinde yeni bir proje çalışması gerçekleştirdik ve İmam Hatip öğrencilerimizi güreşle buluşturduk. Bu proje ile minderle tanışan öğrencilerimizin arasından ilerde Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına inanıyorum. Mersin'de İki gün süren müsabakalarında sporcularımızın gösterdiği üstün başarı bizleri son derece memnun etti. Başta öğrencilerim ve öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye İmam Hatip Liseler arası Güreş Şampiyonası Finalleri Nisan ayında yapılacak.

 

 

02-12-201902-12-201902-12-201902-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.