MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARI YÜZ YÜZE EĞİTİM HAZIRLIK TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilimizde bulunan Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı ortaöğretim ve ortaokullarımızın okul müdürleriyle bir araya geldi.
İMAM HATİP OKULLARI  YÜZ YÜZE EĞİTİM HAZIRLIK  TOPLANTISI

Menteşe Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, ilçe şube müdürleri ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı ortaöğretim ve ortaokullarımızın okul müdürleri katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oktay Kaplan'ın sunumuyla devam etti.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem verileri doğrultusunda, ilimizdeki imam hatip okullarının değerlendirildiği toplantıda; okullaşma oranı, EBA ders etkinlikleri, DYK kursları, YKS başarı değerlendirmesi, YÖGEP kapsamında yapılan çalışmaları mercek altına tutuldu.

Motive edici başarılı sunumundan dolayı Şube Müdürü Oktay Kaplan'ı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Okullarımızı gezdikçe gurur duyduğum tablolarla karşılaşıyorum. Bu başarının sırrı, bu emeğin sahibi sizlersiniz. Siz aynı zamanda çevre algısıyla da mücadele ediyorsunuz. Çevre algısını da olumluya çevirip öğrenciyi, anne babayı ve çevresini etkileyerek yo almaya çalışıyorsunuz. Siz zoru başarıyorsunuz."

Muğla'da imam hatiplerde okullaşma oranının yüzde 7.97 olduğunu belirten Töre," Türkiye'de ise bu oran yüzde 10.83. Biz Muğla olarak Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı hedefliyoruz." dedi.

Gece gündüz bu millet için, bu devlet için, bu çocuklar için bıkmadan yorulmadan hizmet etmenin ve fütüvvet sahibi nesiller yetiştirmenin önemini vurgulayan Töre, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi açılış töreninde eğitimde reform sinyali veren sözlerini paylaştı. Aileden başlayarak çocuklarımızı hakkıyla yetiştirmenin şart olduğunu belirtti.

İl Müdürü Töre, imam hatip okullarında ölçme değerlendirme birimi, okul AR-GE birimi, basın ve halkla ilişkiler biriminin varlığının okullara güç ve değer katacağını ifade etti.  

Öğrencilerin EBA platformundan tam teşekkül faydalanması gerektiğine değinen Töre "Bakanlık dev bir ordu kurdu ve inanılmaz bir materyal var. Öğrencileri bire bir takip edip EBA'ya katılımlarını yüzde yüz artıralım." dedi.

Okullarda kültümüzü yaşatacak koridorlar oluşturulmasının, öğrencilerde farkındalık yaratacağını belirten Töre, "İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılına istinaden bu yılın "İstiklal Marşı Yılı" seçilmesinden dolayı çocuklarımıza milli ruhu aşılayan Akif koridoru oluşturalım. Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü vesilesiyle, bu yılın aynı zamanda "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" da olmasından yola çıkarak Yunus Emre koridoru oluşturalım." dedi.

Toplantı İl Müdürü Pervin Töre'nin iyi dilek ve temennilerinin ardından son buldu.

26-02-202126-02-202126-02-202126-02-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.