MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay başkanlığında, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı  gerçekleştirildi.
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, İl Müdürümüz Emre Çay başkanlığında yapılan toplantıya, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi İl Koordinatörü Orhan Alabaz, birim personeli ve ilçe temsilcileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın birim personeli ve ilçe temsilcileriyle tanışmasıyla başlayan toplantıda, okul/kurumların iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yürütülen faaliyetler ele alındı. İlçe temsilcilerinin iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bildirdikleri sorunlar üzerinde görüşmeler, risk analizleri ve acil durum planları üzerinde istişareler yapıldı.

Toplantıda, 13 ilçede 28 denetim görevlisinin titizlikle yürüttüğü saha denetimleri sonucunda tüm kurumların Okulum Temiz Belgesi'ne sahip olduğu belirtildi. Obeziteyle mücadelede çocuklara ve gençlere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması için başlatılan "Beslenme Dostu Okulların" artırılmasına yönelik yürütülen çalışmalar ve titizlikle sürdürülen gıda denetimleri hakkında bilgi verildi. Colgate ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokol ile ilgili iş ve işlemler görüşüldü.

İlk yardım ve İSG eğitimleri, pansiyonlu okulların ve öğretmenevlerinin denetimleri, Sıfır Atık Projesi takibi hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Okul ve kurumlarda iş sağlığı ve güvenliğine dair yürütülen çalışmaları yerinde bulan İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Pandemi döneminde iş sağlığı ve güvenliğinin önemi daha çok anlaşıldı. Okul ve kurumlarımızda güvenli ve sağlıklı eğitim ortamı oluşması adına, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi olarak sizlerin yürüttüğü çalışmalar önem arz ediyor. Bu süreçte göstermiş olduğunuz hassasiyet ve titizlikle yürüttüğünüz çalışmalardan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

29-09-202129-09-202129-09-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.