MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KA3 EMPAQT Projesi Kapsamında Romanya´da Düzenlenen Eğitime Katıldık

KA3 EMPAQT Projesi Kapsamında Romanya´da Düzenlenen Eğitime Katıldık

Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen KA3 EMPAQT isimli proje kapsamında Romanya’nın Bükreş kentinde proje toplantısı yapıldı. Müdürlüğümüzü temsilen iki kişinin katıldığı toplantıda öğretmenlere yönelik düzenlenecek hizmet içi eğitim faaliyetlerinin detayları görüşüldü.

 

Projenin temel amacı, erken okul terkinin öğretmenler yoluyla önüne geçmektir. Bu bağlamda proje ortaklarınca 18 modülden oluşan bir hizmet içi eğitim programı tasarlanmış olup ilimizde okul terkinin yüksek olduğu 5 okulda öğretmenlere yönelik olarak hizmet içi eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bir haftalık yüz yüze eğitim faaliyeti sonrasında sınıf pilot uygulaması yapılacak olup değerlendirme sonuçları sürekli olarak kayıt altına alınacaktır. Proje ortaklarından Maltepe Üniversitesi’nde görev yapmakta olan akademisyenlerce verilmesi planlanan eğitim faaliyeti sonrasında öğretmenlere uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verilecektir. 

 

Proje sonunda İstanbul’da Maltepe Üniversitesi ve Müdürlüğümüz koordinesinde Okul Terki konulu bir Uluslararası Sempozyum düzenlenecek olup okul terkinin Avrupa ülkelerindeki durumu, nedenleri ve sonuçları üzerine sunumlar ve konuşmalar yapılacaktır.

 

09-05-201709-05-201709-05-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.