MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYBEDENİN OLMADIĞI, KALPLERİMİZİN AYNI HEYECANLA ATTIĞI TURNUVALAR BAŞLIYOR

Türkiye Öğretmenler Kupası Finalleri Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Spor Federasyonlarının iş birliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle "Türkiye Öğretmenler Turnuvası" yapılıyor. Turnuva kapsamında ilimiz genelinde öğretmenlerimiz, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışmak üzere takımlarını oluşturdular. 7- 16 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan ilçe müsabakaları ile "temsilci ilçe takımları" belirlendi. İlçe müsabakaları sonucunda ilçelerinde birinci olan takımların katılımlarıyla İl Birinciliği Müsabakaları Başlıyor. İl Finalleri Müsabakaları 23- 25 Ekim 2019 tarihleri arasında Menteşe ve Atatürk Spor Salonlarında gerçekleştirilecek. 23 Ekim 2019 saat 11.00'da Menteşe Spor Salonunda futsal ve masa tenisi finalleri ile başlayacak olan müsabakalar 25 Ekim 2019 Cuma günü sona erecektir. İl Finallerinde birinci olan takımlar Müdürlüğümüzce madalya ile ödüllendirilecek ve ilimizi temsilen 4-12 Kasım 2019 tarihlerinde bölge müsabakalarına katılacaktır. Bölge müsabakalarında birincisi olan takımlar ise 18-24 Kasım 2019  haftasında gerçekleştirilecek olan Türkiye finallerine katılacaklar. İlk üç dereceye giren takımlara Kupa, Madalya ve Başarı Belgesi verilecektir.
KAYBEDENİN OLMADIĞI, KALPLERİMİZİN AYNI HEYECANLA ATTIĞI TURNUVALAR BAŞLIYOR

 

 Millî Eğitim Bakanlığı'mızın düzenlediği Türkiye Öğretmenler Kupası, sporun birleştirici gücüyle öğretmenlerimiz sahalarda buluşuyor.Türkiye Öğretmenler Kupası, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğretmenlerin motivasyonlarını artırıp, okullar arasındaki iletişimi güçlendirmeyi ve sporu geniş kitlelere yaymayı hedefliyor. Sporun birleştirici gücüyle öğretmenler arasındaki dayanışma ve birlik ruhu, öğretmenler odasından hayatın her alanına taşınacak.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Spor Federasyonlarının iş birliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenlerimiz, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışmak üzere takımlarını oluşturdular. 7- 16 Ekim 2019 tarihleri arasında temsilci ilçe takımları belirlendi. İl birinciliği müsabakaları ise 23- 25 Ekim 2019 tarihleri arasında Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

23 Ekim 2019 saat 11.00'da Menteşe Spor Salonunda futsal ve masa tenisi finalleri ile başlayacak olan müsabakalar 25 Ekim 2019 Cuma günü sona erecektir. İl Finallerinde birinci olan takımlar Müdürlüğümüzce madalya ile ödüllendirilecek ve ilimizi temsilen 4-12 Kasım 2019 tarihlerinde bölge müsabakalarına katılacaktır. Bölge müsabakalarında birincisi olan takımlar ise 18-24 Kasım 2019  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye finallerine katılacaklar. İlk üç dereceye giren takımlara Kupa, Madalya ve Başarı Belgesi verilecektir.

 

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI İL BİRİNCİLİĞİ KATILIM LİSTESİ

 

FUTSAL ERKEK

1)      Fethiye

2)      Köyceğiz

3)      Menteşe

4)      Milas

5)      Yatağan

6)      Bodrum

7)      Kavaklıdere

8)      Marmaris

 

BASKETBOL ERKEK

1)      Fethiye

2)      Köyceğiz

3)      Seydikemer

4)      Bodrum

5)      Menteşe

 

VOLEYBOL ERKEK                                              VOLEYBOL KADIN

1)      Fethiye                                                                1) Köyceğiz

2)      Seydikemer                                                         2) Milas

3)      Milas

4)      Bodrum

 

 

MASA TENİSİ ERKEK                                          MASA TENİSİ KADIN

1)      Fethiye                                                                 1) Bodrum                             

2)      Köyceğiz                                                             2) Menteşe

3)      Menteşe                                                               3) Marmaris

4)      Milas                                                                    4) Datça

5)      Yatağan

6)      Bodrum

7)      Datça

 

 


 

Liste için TIKLAYINIZ

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.