MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILAY'A KAN BAĞIŞINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN DESTEK

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Kızılay ve ÖNDER Derneği iş birliği ile başlattığı kan bağışı seferberliği, Muğla'da İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  destekleriyle, Kızılay Menteşe Şubesi Kan Alma Merkezinde gerçekleştiriliyor.
KIZILAY'A KAN BAĞIŞINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN DESTEK

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve Ramazan dolayısıyla kan stokları azalan Türk Kızılayın çağrısı üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kızılay ve ÖNDER Derneği iş birliği ile başlattığı, kan bağışı seferberliği devam ediyor. Muğla'da İl  Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü kan bağışında İl Milli Eğitim yöneticileri, çalışanları,  okul müdürleri ve öğretmenler seferber oldu.

Yapılan kan bağışında memnuniyetini dile getiren Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz  "Türkiye'nin koranavirüsle mücadele çalışmaları başladığı andan itibaren, kan bağışında ciddi bir azalma vardı. Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın öncülüğünde, Türkiye genelinde STK (Sivil Toplum Kuruluşları) ile başlatılan kan bağışı kampanyası sonrasında, olumlu dönüşler yaşanmaya başladı. Muğla genelinde şu an günlük 200 ünite civarında kan almaya başladık. Özellikle hastanede kan bekleyen vatandaşlarımız için kan bağışları çok önemli. Bu kampanyaya destek veren Sivil Toplum Kuruluşu ÖNDER Derneği başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına çok teşekkür ederiz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Bir insanı kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmak olduğu düşüncesinden yola çıkarak idareci ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bu anlamlı kampanyaya destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm halkımızı kan bağışı ile ilgili duyarlılığa ve kan bağışı yapmaya davet ediyorum. "Kan bağışı yapın, üç kişiye umut olun, hayat kurtarın." ifadelerini kullandı.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.