MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖY OKULLARINDAKİ 8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE BAKANLIĞIN HAZIRLADIĞI SORU FASİKÜLLERİNİN DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Menteşe Yenice Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın katılımlarıyla Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan LGS Soru Fasiküllerinin dağıtımı yapıldı.
KÖY OKULLARINDAKİ 8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE BAKANLIĞIN HAZIRLADIĞI SORU FASİKÜLLERİNİN DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

İl Müdürümüz Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü eşliğinde, Menteşe Yenice İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğretmenler odasında meslektaşlarıyla buluşan İl Müdürümüz, 8. sınıf öğrencilerine yönelik Bakanlıkça hazırlanan soru fasiküllerinin dağıtımını gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dezavantajlı öğrencilere pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğine dikkat çeken İl Müdürümüz "Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü Merkezi tarafından dijital olarak yayınlanan fasikülleri, çocuklarımıza biz bugün çıktı olarak dağıtıyoruz. Kırsal bölgelerdeki dezavantajlı öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapacağız. Bundan sonra da her ay bütün köy okullarındaki çocuklarımıza soru kitapçıklarının dağıtımını, düzenli olarak gerçekleştireceğiz." dedi.

Çocukları çok yönlü bireyler olarak yetiştirebilmenin önemine değinen Emre Çay, öğrencilerin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve değerler eğitimini de barındıran alanlarda gelişimlerini sağlamak adına güzel hazırlıklar içinde olduklarını ifade etti. Öğretmenlerin desteğiyle güzel işlere imza atacaklarını belirterek başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

Ardından İl Müdürümüz, 8. sınıf öğrencilerine,  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce dijital ortamda hazırlanan "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav'a Yönelik Ekim Ayı Örnek Soru Fasiküllerinin" dağıtımını gerçekleştirdi. Öğrencilere, LGS hazırlık sürecinde Bakanlığın hazırlamış olduğu soru fasiküllerinden bolca istifade etmelerini, geleceklerine yön vermek adına, zamanlarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Emre Çay, anasınıfındaki öğrencilerle buluşma sonrasında okuldan ayrıldı.

18-10-202118-10-202118-10-202118-10-202118-10-202118-10-202118-10-202118-10-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.