MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS 2021 TÜRKİYE ŞAMPİYONU MUĞLA'DAN

  06 Haziran 2021 Pazar günü Türkiye genelinde 1 milyon 38 bin 492 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen LGS Merkezi Sınavı sonuçları açıklandı. Alperen Özcan tüm soruları doğru yanıtlayarak aldığı 500 tam puanla Türkiye Şampiyonu 97 öğrencinin içinde yer alarak Muğla'mızın gururu oldu.  
LGS 2021 TÜRKİYE ŞAMPİYONU MUĞLA'DAN

 

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte mutluluğunu öğretmen olan anne ve babasıyla paylaşan Alperen ÖZCAN, "Okul hayatım boyunca disiplinli, planlı, programlı çalışmayı alışkanlık haline getirdim. Anlayarak kitap okumanın da yeni nesil sorulara yaklaşımımda etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Uzaktan eğitim sürecinde canlı dersleri düzenli olarak takip ettim. Verilen görev ve sorumlulukları zamanında yerine getirdim. Düzenli olarak ders ve konu ağırlıklarına göre soru çözdüm. Yanlış yaptığım soruların analizlerini mutlaka yaptım. Bu süreçte öğretmenlerim her zaman yanımda ve destekçimdi. Sosyal aktivite olarak satranç ve basketbol ile ilgileniyorum. Lisanslı satranç sporcusuyum. 6 yaşından bu yana satranç oynuyorum. 3 kez milli takım havuzuna kaldım. 2019 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonasında 16 yaş altı kategorisinde Türkiye şampiyonu oldum. Satranç bana analitik düşünme , süre kullanımı ve sabretme konusunda katkı sağladı. Okul hayatımın ilk gününden bu yana üzerimde emeği olan öğretmenlerime , mezun olduğum okul olan Ortaca Çözüm Ortaokulu'na ve  her zaman yanımda olan aileme çok teşekkür ederim. Başarının çok fazla çalışmakla değil düzenli , bilinçli ve sosyal hayatı da önemseyerek geldiğinin farkındaydım. Şimdiden sınava girecek tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim. " dedi.

Öğrencimizi bu güzel başarısından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY " LGS'de 500 tam puan alan öğrencimiz Alperen ÖZCAN, Türkiye genelinde 97 öğrencinin birinciliği paylaştığı LGS 2021 şampiyonları arasına girdi. Başta Alperen olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve kıymetli ailesini gönülden kutluyorum. " dedi.

 

 

 

 

01-07-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.