MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS MERKEZİ SINAV BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

İl Müdürümüz Sayın Pervin Töre ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel tarafından, ilçe milli eğitim müdürleri,  şube müdürleri ve okul müdürlerine, pandemi sürecinde Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı'yla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
LGS MERKEZİ SINAV BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Covid-19 salgını sebebiyle, sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı;  Milas, Menteşe, Ortaca, Fethiye ve Marmaris olmak üzere 5 farklı ilçede 10-12 Haziran tarihleri arasında yapıldı.

Menteşe Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan toplantıda, Kovid-19 sürecinde öğrencilerin sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için alınacak önlemler, okulların sınav ortamına hazırlanması, sınavda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. 

Covid-19 pandemi sürecinin tüm hassasiyetleri gözetilerek  Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav uygulama talimatları doğrultusunda  yapılacağını belirten Töre "192 ülkede görülen bir pandemi sürecini yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti inanılmaz dönüşümleri ile tedbirleri ile gerek sağlık gerekse eğitimde şu anda süper güç dediğimiz ülkeleri bile hayran bırakacak düzeyde büyük reformlara imza attı. Buradan sağlık çalışanlarımıza hep birlikte selam ve saygılarımızı gönderiyoruz. Onlar bizim gönüllerimizin kahramanı oldular. Eğitim camiamız bu süreçte evdeydi ama okul müdürümüzden öğretmenimize kadar kendi evlerini okul ortamına dönüştürerek ellerinden gelen bütün destekleri sundular.

Ülkemizde 16 Mart'tan itibaren başlayan covid-19 süreci ile birlikte Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ekip arkadaşlarımla, 14.000 öğretmenim ve 155.000 öğrencimizle birlikte hızlı hareket, hızlı değişim ve dönüşümü yaşadık. Halk Eğitim Merkezlerimizde, Olgunlaşma Enstitümüzde ve meslek liselerimizde okul yöneticilerimiz, usta öğreticilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte maskenin piyasada kara borsa oluğu dönemde maske üretimine başladık. Bu süreçte 100.000 maske üretmeyi hayal etmiştik, şu anda 600 bini aşkın maske üretmiş bulunmaktayız. Muğla'mıza sağlık çalışanlarımıza hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda Vefa gruplarına destek sağlayan yönetici ve öğretmenlerime olağanüstü çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Pandemi süreciyle kimya sektörünün yani  özellikle de hijyen maddelerinin üretildiği yerlerin yıldızının parladığını belirten İl Müdürümüz "Biz iki hafta içerisinde gece gündüz uyumadan Menteşe'de Ziya İlhan Dağdaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde kimya bölümünü açtık, onayını aldık. İl Tarım Bakanlığından da  patentlerini imzalatarak 4 kazanlı, 4 ton yer dezenfektanı, kolonya ve sabun üretimine başladık. Bu bakanlığın inanılmaz dikkatini çekti, çok takdirle karşılandı.81 ilde kimya ile ilgili bir bölüm açıldığı zaman biz gidip rehberlik edeceğiz, biz fabrikayı kuracağız, biz çalıştırıp okullara, illere teslim edip geleceğiz.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak covid-19 sürecinde gerekli olan dezenfektanımızı, paspasımızı, maskemizi, dezenfektan istasyonlarımızı üretir hale gelmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. 20 Haziran'da yapılacak olan merkezi sınavda, kendi ürettiğimiz hijyen paketlerini okullarımıza dağıtarak öğrencilerimizin sağlıklı ortamda sınava girmelerini sağlayacağız.

Hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamaması için en üst seviyede planlamaların yapılması gerektiğine vurgu yapan Pervin Töre, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürlerine kovid-19 nedeniyle alınacak tedbirler, okul bahçesi ve binanın temizliği, öğrencilerin sınav yapılacak okullara ulaşımı, maske temini, salon düzeni, sosyal mesafe, sınavın uygulanması ile ilgili hatırlatmalarda bulundu. Toplantı katılımcıların soru ve görüşlerinin alınmasıyla son buldu.

12-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.