MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'DE SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER VE SINAV MERKEZİ OKULLAR İÇİN HİJYEN PAKETİ HAZIRLANDI

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünce, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'ına (LGS) girecek öğrenciler için ve sınav yapılacak okullar için hijyen paketi hazırlandı.
LGS'DE SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER VE SINAV MERKEZİ OKULLAR İÇİN HİJYEN PAKETİ HAZIRLANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan sınav hijyen paketleri, 20 Haziran'da LGS'nin yapılacağı 241 okul ve 2 hastaneye dağıtılmaya başlandı.

Sınav hijyen paketleri: Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL tarafından üretimi yapılan dezenfektan istasyonları, el dezenfektanı, maske, yüz siperlikleri, yer hijyen malzemesi;  Halk Eğitim Merkezi tarafından üretilen personel yelekleri, koruyucu tulum; Milas Mesleki Eğitim Merkezi tarafından üretilen dezenfektan havuzu ve paspasları; Zübeyde Hanım MTAL ve Muğla Olgunlaşma Enstitüsü tarafından üretilen cerrahi maskeler, afişler ve sosyal mesafe uyarı çıkartmalarından oluşuyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2,5 ayda yaklaşık 500 bin maske ürettiklerini söyledi.

Öğrencileri ve velileri rahatlatmak için önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Töre, "20 Haziran'daki sınav, sosyal mesafeli ve maskeli şekilde yapılacak. Okullarda da her türlü hijyen sağlandı. Sınava girilecek okullar dezenfekte edildi. Okullarda görev yapacak tüm yardımcı personel 8 saatlik kursa katılıp hijyen eğitimi aldı. Okuldaki görevliler için dezenfektan, maske, yelek, tulum, dezenfektan istasyonu, hijyen havuzu yine öğretmenlerimiz tarafından üretilerek hazır hale getirildi." dedi.

Töre, çocuklarını sınava getirecek veliler için de maske ve dezenfektan hazırlandığını belirtti.

 09-06-202010-06-202010-06-202010-06-202010-06-202010-06-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.