MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİDERLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Muğla il Milli Eğitim Müdürlüğü, "Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi" çalışmalarını sürdürüyor. Meslek Liselerinin canlandırmak, öğrencileri 21. Yüzyıl becerileriyle donatacak eğitim ortamlarını sunabilmek, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda alanlar açarak mezun olduklarında meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile imzalanan "Geleceğim Mesleğim" protokolü kapsamında "Liderler Öğrencilerle Buluşuyor" paneli gerçekleştiriliyor. Panel, meslek lisesi mezunu liderlerle, öğrencileri bir araya getiriyor.
LİDERLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA işbirliğinde "lider isimler" düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geliyor.

Muğla il Milli Eğitim Müdürlüğü, "Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi" çalışmalarını sürdürüyor. Meslek Liselerinin canlandırmak, öğrencileri 21. Yüzyıl becerileriyle donatacak eğitim ortamlarını sunabilmek, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda alanlar açarak mezun olduklarında meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile imzalanan "Geleceğim Mesleğim" protokolü kapsamında "Liderler Öğrencilerle Buluşuyor" paneli gerçekleştiriliyor. Panel, meslek lisesi mezunu liderlerle, öğrencileri bir araya getiriyor.

Panel ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE; "Muğla'da çeşitli kurum ve kuruluşlar ve özel sektör ile iş birliği içinde yürütmekte olduğumuz Meslekî ve teknik eğitim çalışmaları ile Mesleki eğitimi ulusal ve uluslararası yeterliliğe taşımak; meslek liselerimizden mezun edeceğimiz öğrencileri, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, gi­rişimci, üretken, ekonomiye değer katan bireyler olarak topluma kazandırmak gayretindeyiz. Bu amaçla Muğla'da paydaş­larla iş birliği içinde sürekli yenilenen bir meslekî ve teknik eğitim sistemi oluşturulması yönünde önemli adımlar attık. MUTSO işbirliğinde ve GEKA desteği ile Muğla mesleki eğitimi geliştirme projesi yürütüyoruz. Bu projeler ile Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda mes­lekî ve teknik eğitime yönelik var olan toplumsal algıyı değiş­tirmeyi hedefliyoruz. Müdürlüğümüzce yürüttüğümüz Yetenek Haritası ve Gelişim Karnesi projeleri ile öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini tespit ediyor, velilerimizle paylaşıyoruz. Okullarımızda rehber öğretmenlerimiz velilerimize rehberlik ediyor ve çocuklarımızı meslekî ilgi ve yeteneklerini doğrultusunda mesleki eğitime yönlendiriyoruz. Bu sayede meslek liselerinin, akademik başarısı düşük öğrencilerin gitmek zorunda kaldıkları okullar değil, bir meslek dalında uzmanlaşarak, geleceğin aranılan elemanlarını ve girişimcilerini yetiştirecek okullar olmasını sağlıyoruz" diye konuştu.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güney Ege Kalkınma Ajansı işbirliğiyle meslek lisesi mezunu liderlerle öğrencileri bir araya getiren "Liderler Öğrencilerle Buluşuyor" paneli, 17 Aralık 2019 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan panelde; meslek lisesi mezunu ve meslek lisesi mezunlarıyla çalışan liderler, öğrencilere meslek liselerinin önemini ve kendilerine katkılarını aktaracak.

"Liderler Öğrencilerle Buluşuyor" panelinde; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Toker, MUTSO Başkanı Mustafa Ercan,  Özel Açı Kurumları Yöneticisi Cihan Şimşek, EKİP Firması Yöneticisi Mehmet Altaş panelist olarak konuşma yapacaklar.

Panelin süresince Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında açılacak stantlarda meslek liselerinin ve yapmış oldukları projelerinin tanıtımını yapacak. Proje Pazarı ve meslek lisesi tanıtımıyla başlayacak program, "Liderler Öğrencilerle Buluşuyor" paneliyle devam edecek. Liderlere, Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu hediye takdiminin ardından katılan öğrencilere ikram gerçekleştirilecek.

 

 "Geleceğim Mesleğim" faaliyetleri  Muğla'da çeşitli etkinliklerle devam edecek.

16-12-201916-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.