MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Giriş Sınavı Tercih Danışmanlığı Hizmeti

Liselere Giriş Sınavı Tercih Danışmanlığı Hizmeti

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ortaöğretim hayatlarına adım atacakları tercih sürecinde hem Muğla Valiliği hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenci ve velilerimize can-ı gönülden başarılar dileriz.

 

Bu çerçevede Liselere Giriş Sınavları için 13 ilçemizde toplam 164 tercih komisyonu kurulmuştur. Her komisyonda en az bir rehber öğretmen, toplam 528 idareci ve öğretmen görevlendirilmiştir. İlimizin bir turizm başkenti olması nedeniyle başta Bodrum - Milas ve Dalaman havaalanlarında olmak üzere Menteşe, Marmaris, Fethiye ve Köyceğiz gibi turistik ilçelerimizde misafir olarak bulunan öğrenci ve velilere ortaöğretime geçiş tercih döneminde rehberlik yapmak adına mobil tercih danışma merkezleri oluşturulmuştur. Komisyonlarca;

 

Öğrencilere ilgi ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri bir ortaöğretim kurumuna geçiş sürecinde danışmanlık yapılması,

 

Öğrenci ve velilere, karar verme sürecinde gereken rehberlik hizmetlerinin sunulması,

 

Öğrencilerin üst öğrenim kurumlarına yerleşmeleri aşamasında ailelere rehberlik edilmesi,

 

Öğrenci ve velinin farklı istek ve beklentileri olabileceği düşüncesiyle tercih süreci içerisinde bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirilerek öğrencinin hak kaybının önlenmesi ve sağlıklı bir tercih sürecinin yürütülmesi sağlanmıştır.

 

Müdürlüğümüzce tercih yapacak öğrenci ve ailelerine destek olmak adına kılavuzda yer alan bilgileri daha kolay ve anlaşılır hale getirebilmek için görsellik katarak TANITIM VİDEOSU hazırlanmıştır. Hazırlamış olduğumuz bu videoyu Müdürlüğümüz web sitesi ile tüm sosyal medya hesaplarından paylaşılmış, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize gönderilmiş, okullarımıza, rehber öğretmen ve velilerimizin e-posta adreslerine gönderilmiştir. 

 

Ayrıca, Müdürlüğümüz bünyesinde 0252 280 48 48 ve 0252 280 48 57 nolu telefon numaralarına bağlı ALO TERCİH HATTI oluşturularak tercih, kayıt – kabul, nakil vb. konularda ilimize tatil için gelen misafirlerimiz de dâhil olmak üzere tüm öğrenci ve velilerimize hizmet sunmaktayız. Tercih sürecinde velilerimizin yasal her türlü sorunlarını Müdürlüğümüze iletmek üzere belirtilen telefonlara bir rehber öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır. Bu sayede sorunların çözümü noktasında hızlı hareket edilecek ve her türlü eğitim desteği sunulacaktır.


Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

   

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.