MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELİ ÖĞRENCİLER ENGELLİ ARKADAŞLARI İÇİN SAHNEDE

Muğla Turgutreis Anadolu Lisesi Öğrencileri, engelli arkadaşlarını unutmadılar ve Menteşe ilçesi Muğla Özel Eğitim Meslek Okulunda öğrenim gören engelli arkadaşları için program hazırladılar. 
LİSELİ ÖĞRENCİLER ENGELLİ ARKADAŞLARI İÇİN SAHNEDE

Liseli öğrenciler engelli arkadaşları için sahne aldılar.

3 Aralık  Engelliler Günü etkinlikleri devam ediyor.  İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin  katılımlarıyla, Muğla Özel Eğitim Meslek Okulunda program düzenlendi. Menteşe Turgutreis Anadolu Lisesi öğrencileri, "Engelsiz Eğlence" etkinliğiyle, Muğla Özel Eğitim Meslek Okulu'nda sahne aldılar. Öğrenciler "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında engelli arkadaşlarına güzel bir gün yaşattılar. Turgutreis Anadolu Lisesi Müdürü M. Akif AĞIR'ın destek verdiği öğrenciler, okulun ayarladığı servis aracıyla Yerkesik mahallesinde bulunan özel eğitim okuluna geldiler. Özel arkadaşları tarafından bahçede karşılanan öğrenciler, engelli kardeşleriyle kucaklaştılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE öğrencileri yalnız bırakmadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, idareciler, öğretmen ve özel eğitim öğrencilerinin izleyici olarak yer aldığı etkinlik dolu dolu geçti.

Müzik dinletisi ve skeçlerden oluşan "Engelsiz Eğlence" adlı programda işaret diliyle seslendirilen "Hayat Bayram Olsa" şarkısı ilgiyle izlendi. Muğla yöresine uyarlamış "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" skeci ise salondakileri kahkahaya boğdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, engelli kardeşleri için hazırladıkları programdan dolayı Menteşe Turgut Reis Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik etti. Töre "Öğrencilerimizin duyarlılıkları beni çok etkiledi. Kendileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engelli kardeşlerimiz için ne yapabiliriz, diye düşünmüşler.  Daha sonra fikirlerini öğretmenlerine ve okul müdürüne anlatmışlar. Onların da tam desteğini alarak bir ay boyunca hazırlandıkları gösterilerini, bugün burada engelli arkadaşları için sahnelediler. Çok güzel bir gösteri oldu. Arkadaşları çok eğlendiler. Engelleri sevgiyle aşmanın mümkün olduğunu bizlere bir kez daha gösterdiler. Her bir öğrencimizi tekrar tekrar tebrik ediyor; arkadaşlarına, topluma ve tüm insanlığa örnek olmasını diliyorum." diye konuştu.

İl Mili Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, programdan sonra Menteşe Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, özel eğitim öğrencileriyle, öğretmen ve velileriyle bir araya geldi. Özel eğitim öğrencilerinin çocuk şarkıları eşliğinde ritim çalışmasını izleyen TÖRE "Bu güzel ve özel çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize çalışmalarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimiz için yapılması gereken ne varsa yapmak için hazırız." diye konuştu.

 

04-12-201904-12-2019

 

 

05-12-201905-12-201905-12-2019

  05-12-201905-12-201904-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.