MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMETÇİKTEN ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR MESAJI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, il genelindeki ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerimizin Mardin İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarına göndermiş oldukları mektuplara; Mehmetçiklerimiz, anlamlı ve duygu dolu mektuplarla ve videolu mesajlarla cevap verdi.
MEHMETÇİKTEN ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR MESAJI

Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli Mehmetçiklerimiz, öğrencilerimizin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle kendilerine gönderdiği moral mektuplarına; binlerce mektupla ve videolu mesajla cevap verdi.

 

Bazı Mehmetçiklerin de duygusal ifadelerin yer aldığı mektupların yanında Türk bayrağı apoleti, öğrenci adına yazılmış askeri künye, askeri apolet, kitap, ajanda ve kalem gibi hediyeler gönderdikleri görüldü.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin vatani görevini yapan askerlere, yüreğindeki sevgiyi, saygıyı, vefayı ve minnet duygusunu kaleme aldıkları mektuplar gönderdiğini hatırlattı.

 

"Hem bizler hem de çocuklarımız çok mutlu olduk"


Öğrencilerin de Mehmetçikten aynı duygularla karşılık almanın sevincini yaşadığını dile getiren Töre, "Hem bizler hem de çocuklarımız çok mutlu olduk. Son derece gurur duyduk. Mektuplar sayesinde vatani görevini yapan askerlerimiz ile geleceğe hazırladığımız öğrencilerimiz arasında gönül köprüsü kurduk. Tüm askerlerimize vatani görevlerinde başarılar diliyor, sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum" sözlerini kullandı.

 

Mehmetçiğin gönderdiği videonun içeriği:

Bu mektubu size Mardin'in Nusaybin ilçesinden Suriye sınırına yakın bir noktadan yazıyoruz. Yazdığınız mektuplar elimize ulaştı. Bizi bu mektuplarınızla ne kadar mutlu ettiğinizi, moral ve motivasyon sağladığınızı anlatmak için sizlere bu videoyu hazırladık. Umarım beğenirsiniz.

Bizler burada vatanımızın ve yüce milletimizin güvenliği için her türlü zorluğa göğüs gererek hayatımız pahasına görevimizi en iyi şekilde icra ederken ülkemizin geleceği olan sizler de ruhunuzla bizimle burada görev yapmaktasınız. Bunu hissetmek gerçekten tarif edilemez bir duygu. Sizlere sevgilerimizi iletiyor; ben, silah arkadaşlarım ve komutanlarım adına siz değerli kardeşlerimize  teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlerin de derslerinize en iyi şekilde çalışarak vatan sevgisi ile yetişip bu vatana hayırlı birer birey olmanızı diliyoruz.

Rahat uyuyun abileriniz vatan nöbetinde.                                                                                                                                  JANDARMA

Videoyu izlemek için: 

Youtube/MUGLAMEM48Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.