MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE EMİRBEYAZIT İLKOKULU YENİLENDİ

  Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda yürütülen güçlendirme, büyük onarım ve yenileme çalışmaları ile okullar modern eğitim ortamlarına dönüşüyor. Güçlendirme ve büyük onarım çalışmalarına yaz aylarında başlanan ve baştan sona yenilenen Emirbeyazıt İlkokulunda normal eğitime geçildi. Öğrenciler yeni yıl ile birlikte yenilenen okullarında eğitim öğretime başlamanın mutluluğunu yaşadılar.  
MENTEŞE EMİRBEYAZIT İLKOKULU YENİLENDİ

Deprem analizi önceki yıllarda yapılarak güçlendirme kapsamına alınan Emirbeyazıt İlkokulunun güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları yaz aylarında başlamış ve öğrenciler 2022/2023 eğitim öğretim yılına, Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesinde ikili öğretimle başlamıştı. Yapılan çalışmaların Aralık ayı sonunda tamamlanmasıyla birlikte Emirbeyazıt İlkokulunda normal eğitime geçildi.

Güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları ile okul baştan sona yenilendi, teknolojik alt yapısı desteklendi.

Yapılan büyük onarım çalışmalarında güçlendirme perdeleri ile deprem güvenliği artırılan okulun sınıfları, atölyeleri, lavaboları, tüm ıslak zeminleri, elektrik tesisatları, aydınlatmaları, kapıları, klimaları ve çatısı yenilendi. Alçı boya ve badana işleriyle okul yeni ve güzel bir görünüme kavuştu. Ayrıca yapılan mantolama işleri ile okulun ısı ve nem yalıtımı sağlandı.

Okulların öğrencilerimiz için daha güvenli ve modern eğitim ortamlarına dönüştürmek adına başlatılan çalışmaların meyvesini birer birer verdiğini ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay "Emirbeyazıt İlkokulumuzun güçlendirme, büyük onarım, bakım ve yenileme çalışmalarını tamamladık. Bakanlığımız öncülüğünde, Valiliğimiz himayelerinde yapılan büyük onarım çalışmaları ile okulumuzun fiziki alanlarının yanında  donatım alt yapısı da baştan sona yenilendi. Bu süre zarfında bizlere gösterdikleri anlayış için velilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Okulumuz öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Muğla'mıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

04-01-202304-01-202304-01-202304-01-202304-01-202304-01-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.