MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE SANAYİ SİTESİ MESEM İRTİBAT BÜROSUNUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında, ülke genelinde hayata geçirilen 255 mesleki eğitim merkezi irtibat bürosundan biri olan Menteşe MESEM İrtibat Bürosunun açılışı Muğla Sanayi Sitesinde gerçekleştirildi.
MENTEŞE SANAYİ SİTESİ MESEM İRTİBAT BÜROSUNUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10.01.2022 tarihinde saat 14.00'te, tüm ülke ile eş zamanlı olarak yapılan irtibat bürosunun açılış törenine; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Muğla Oto Tamir Kaporta, Bobinaj Elektrik ve Tamircileri Odası Başkanı Selçuk Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Menteşe MESEM Müdürü Musa Eroğlu, meslek lisesi yöneticileri, MESEM öğrencileri katıldı.

Kurdele kesiminin ardından, Menteşe MESEM İrtibat Bürosunun toplantı salonunda gerçekleştirilen görüşmede, meslek liseleri ile işletmelerin bağlarının güçlendirilmesi konusunda yapılacak çalışmalar değerlendirildi. MUTSO Başkanı Mustafa Ercan'ın da yer aldığı toplantıda, organize sanayi bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması, bu okulların işletmeler ile iş birliğinin güçlendirilmesi, mesleki eğitime erişim kapasitelerinin artırılması, mezunların istihdam imkânlarının artırılarak ülkemiz üretim gücüne katkı sağlanması amaçlandığı belirtildi.

Menteşe MESEM İrtibat Bürosu, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri ile OSB ve sanayi sitelerinde bulunan işletmeler arasında köprü görevi görerek işletmelerde çalışanların mesleki eğitime katılımlarını artıracak faaliyetlerde bulunmasına, eğitim-sektör-istihdam iş birliği oluşturulmasına ve işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunacak.

10-01-202210-01-202210-01-202210-01-202210-01-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.