MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE SPOR LİSESİ AÇILIYOR

  2020-2021 eğitim öğretime başlayacak olan Menteşe Spor Lisesi, yapacağı özel yetenek sınavı ile spora yetenekli öğrencileri seçmeye hazırlanıyor.      
MENTEŞE SPOR LİSESİ AÇILIYOR

Yetenek sınavına başvuru tarihleri 15-29 Haziran'da, yetenek sınavları ise 1-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olup toplamda 120 öğrenci alınacak. Yetenek sınavına ortaokulu bitiren öğrenciler başvurabilecek.

Okulda 16 derslik, 2 bilişim laboratuvarı, 2 muhasebe, 1 büro/adalet bölümü laboratuvarı olmak üzere 5 laboratuvar, 1 kapalı spor salonu, spor salonunda soyunma odaları, tuvalet, duş bulunuyor.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün instagram hesabı üzerinden canlı olarak yürüttüğü Mesleki Eğitim Tanıtım Günleri programına konuk olan Menteşe Spor Lisesi Müdürü Yücel Demirhan Spor Lisesi'nin tanıtımı, başvuru şartları hakkında bilgiler verdi 

Spor Lisesi Müdürü Yücel Demirhan "Yetenek sınavı başvurularımız 15 Haziran'da başlayacak. Başvurular veliler tarafından yapılacak olup 29 Haziran'a kadar e-okul sistemi üzerinden devam edecek. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 formunu doldurup imzalı olarak okul idaresine vermeleri gerekmektedir. 1-10 Temmuz tarihlerinde de yetenek sınavlarımızı kendi okulumuzda yapacağız. Yetenek sınavında 50 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayılacak ve yerleştirme puanı hesaplanacaktır. Okulumuza yetenek sınavındaki puanın yüzde 70'ini, ortaöğretim başarı puanının ise yüzde 30'unu alarak öğrencilerimizi seçiyoruz. En iyi dereceden 120. öğrenciye kadar öğrenci alımını gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Menteşe Spor Lisesi yeni kampüsü yapılana kadar Menteşe Kanuni Sultan Süleyman MTAL'de eğitim öğretim hizmeti verecektir.

 

 

12-06-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.