MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERHUM HAYIRSEVER NECAT KABAKLARLI KENDİ YAPTIRDIĞI OKULUNDAN TÖRENLE UĞURLANDI

Datça ilçesinde yaşayan ve bir süredir tedavi gören Hayırsever  işadamı Necat KABAKLARLI vefat etti. Turizmci iş adamı hayırsever Necat Kabaklarlı, Datça ilçesine, yapımı yeni tamamlanan ve kendi adını taşıyan 18 derslikli bir ilkokul kazandırmıştı. Merhum Necat Kabaklarlı için  6 Eylül Pazar günü Datça ilçesinde yeni yaptırdığı Kabaklarlı İlkokulu'nda bir tören düzenlendi.
MERHUM HAYIRSEVER NECAT KABAKLARLI KENDİ YAPTIRDIĞI OKULUNDAN TÖRENLE UĞURLANDI

Saat 16.00'da başlayan Törene, Merhum Kabaklarlı'nın ailesi, yakınları, Muğla İl Milli Eğitim Pervin Töre, Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Datça İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, protokol üyeleri ve çok sayıda seveni katıldı. Necat Kabaklarlı'nın eşi Filiz Kabaklarlı  ve çocukları Tuğrul Kabaklarlı, Timur Kabaklarlı ve Billur Mermerci Kabaklarlı  taziyeleri kabul etti. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safkan'ın çelenk gönderdiği törende, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre bir konuşma yaptı. Kabaklarlı'nın vefatının ülkemiz ve Datça için acı bir kayıp olduğunu belirten Töre, "Eğitime sevdalı, çevreye gönül vermiş, 'insanlar ve çocuklar adına daha ne yapabilirim, onları nasıl mutlu edebilirim' kaygısı ve düşüncesiyle yaşamış kıymetli büyüğüm, hayırseverimiz Necat KABAKLARLI'yı kaybetmenin acısının yüreğimi sızlattığını bilmenizi isterim" dedi.

Açılışını birlikte yapmak için sağlığına kavuşmasını beklerken gelen vefat haberiyle derin bir üzüntü duyduğunu dile getiren Milli Eğitim Müdürü TÖRE, hayırseverin okul için protokolü imzalanırken yaşadığı coşku ve heyecanı anlattı. TÖRE,  "Bu okulu yapmaktan o kadar mutluydu ki hızlı bir şekilde başladığı okul inşaatını çok kısa bir sürede bitirdi. Ne kadar yüreği, gönlü güzelmiş ki bugün onu yaptırdığı bu okulda ağırlayarak uğurluyoruz" diye konuştu. 

Aileye ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileğinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Töre, "Onu sonsuzluğa uğurlarken şunu da dile getirmek istiyorum. Okulu yaparken, kendi hayatında vizyonu olan,  Atatürk'ün 'Öğretmenler; cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenizi ister' sözünü giriş duvarına yazdırdı. Bizde öğretmenler olarak söz veriyoruz, bu vizyonla gençler yetiştirmeye devam edeceğiz." dedi. Töre" Bugün kendisini aramızdan uğurlarken, hayırseverimizin adı, çocuklar için yaptırdığı bu güzide eğitim yuvası Kabaklarlı İlkokulu'nda ve sevgisi tüm Datça'lıların ve sevenlerinin kalplerinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Mekanın cennet olsun." dedi.

Törenin ardından merhumun cenazesi İskele Mahallesi'ndeki Fatih Camii'ne getirilerek, burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İskele Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

 

 

06-09-202006-09-202006-09-202006-09-202006-09-202006-09-202006-09-202006-09-2020 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.