MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİ ATÖLYELERİNDE YÜZ YÜZE UYGULAMA EĞİTİMLERİ BAŞLADI

5 Ekim Pazartesi günü itibariyle, mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızda atölyelerdeki uygulama eğitimleri başladı. Meslek liselerindeki yüz yüze eğitim süreci, Bakanlığımızın aşamalı geçiş planlaması doğrultusunda tüm eğitim kademeleriyle birlikte planlanacak.  
MESLEK LİSELERİ ATÖLYELERİNDE YÜZ YÜZE UYGULAMA EĞİTİMLERİ  BAŞLADI

Uygulamalı eğitim sürdüren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri yüz yüze eğitme başladı. Bu vesileyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre; Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni açılan Menteşe Spor Lisesi ve Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyarette bulundu. Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, il ve ilçe şube müdürlerinin de yer aldığı okul ziyaretinde yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir araya gelindi ve sohbet edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Muğla genelinde yüz yüze eğitime başlayan toplam 51 meslek lisesinde uygulama eğitimlerinin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'na" göre öğrencilere gerekli rehberlik ve yönlendirmelerin yapıldığını belirtti.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "güzellik saç bakım atölyesi, bilişim teknolojisi atölyesi, büro yönetimi, veri tabanı" sınıflarında öğrencilerle bir araya gelen İl Müdürümüz "Gençler sizlerle bir araya gelmenin heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Sizleri özlemle, hasretle bekledik. Hayat eve sığıyor ama okullar eve asla sığmıyor. Biliyoruz ki sınıf ortamında arkadaşlarınızla bir arada olmak ve öğretmenlerinizle göz teması kurarak yüz yüze eğitim almak, çok daha kıymetli ve çok daha etkili. Hele ki sizin gibi uygulamalı eğitim yapan liselerde yüz yüze eğitim, eğitimin olmazsa olmazıdır. Eğitiminizin sekteye uğramaması adına pandemi sürecinde maske kullanımına, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına bire bir uymanızı; 21. yüzyılın iş dünyasında arayan değil, aranan eleman olma adına derslerinize dört elle sarılmanızı temenni ediyorum." dedi.

İl Müdürümüzün Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinden sonra Menteşe Spor Lisesine geçildi. Yeni açılan spor lisesinde okumaya hak kazanan 9. sınıf öğrencileriyle, tanışma ve görüşmenin ardından, Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesiyle okul ziyaretleri son buldu.

Meslek liselerinde alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları, yüz yüze; teorik dersler ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.  Her ders saati 30 dakika olacak; teneffüsler 10 dakika, öğle arası da 45 dakika olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.