MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİMİZ DEPREMZEDELER İÇİN MOBİLYA ÜRETİYOR

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen afetin yaralarını sarmak için Muğla'da meslek liselerimiz, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Çadır kentlerde ve konteynırlarda kalan depremzede vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen masa, tabure, sehpa ve dolaplardan oluşan 350 parça ürün, deprem bölgesine ulaştırıldı.
 MESLEK LİSELERİMİZ DEPREMZEDELER İÇİN MOBİLYA ÜRETİYOR

Depremin yaralarının sarılması için ülke genelinde başlatılan yardım seferberliğinde iş başında olan Muğla'daki meslek liselerimiz ve mesleki eğitim merkezlerimiz (MESEM), depremzedelerin ihtiyaç duyduğu ürünleri el birliğiyle üretiyorlar. Meslek liselerimiz ve MESEM'ler, depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgelerine gönderilmek üzere ekmek, beslenme çöreği, çadır sobası, hijyen malzemesi gibi depremzedelerin ihtiyaç duyduğu birçok ürünü adeta zamanla yarışırcasına ürettiler. Muğla Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla, çadır ve konteynırlarda kalan depremzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının yanında günlük yaşamlarını kolaylaştırmak adına ahşap mobilya malzemelerinin üretimleri de gerçekleştirildi. Meslek liseleri ve MESEM iş birliğinde, çadır ve konteynerde kullanıma uygun olarak üretilen masa, tabure, sehpa, dolap ve komodinden oluşan toplam 350 parça mobilya, yardım tırına yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Bodrum Mesleki Eğitim Merkezi, Bodrum Gündoğan Fahriye Ilıcak Çok Programlı Lisesi, Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fethiye Esnaf Sanatkarlar Odası (FETSO) Mesleki Eğitim Merkezi, Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milas Mesleki Eğitim Merkezi, Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda masa, tabure, sehpa, komodin vb. üretimlerine devam edecek.

Deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için meslek liselerinde öğretmen ve öğrencilerin seferber olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Kara gün dostu olan meslek liselerimiz, 11 ilimizde yıkıma sebep olan asrın felaketinde de yaraları sarmak, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için atölyelerde iş başına geçtiler. Yaşanılan büyük acının açtığı yaraların sarılmasına katkıda bulunmak adına meslek liseli öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte depremin yaşandığı ilk günden itibaren ara vermeden çalıştılar. Ülke olarak zor bir sınavdan geçtiğimiz bu günlerde büyük bir fedakârlık örneği gösteren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

24-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.