MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİMİZ ÜRETİYOR KÖY OKULLARIMIZ UYGULUYOR

Yenilikçi üretim sahalarını meslek liselerimize taşıyarak Meslek Liseleri ÜR-GE Hizmet Modelini ilimiz öncü sektörleriyle buluşturuyoruz!  Atıl köy okullarımızı akıllı tarım ve akıllı arıcılık eğitim ve uygulamalarının yapıldığı  Köy Okulları AR-GE Hizmet Modeline dönüştürüyoruz!
MESLEK LİSELERİMİZ ÜRETİYOR KÖY OKULLARIMIZ UYGULUYOR

Müdürlüğümüzce geliştirilen "Köy Okullarında Akıllı Tarım ve Akıllı Arıcılık Projesi" GEKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Kapsamında 1.150.000 TL hibe almaya hak kazanmıştır. Projemiz yenilikçi bakış açısıyla paydaş okullarımızı mikro çapta birer akıllı tarım akıllı arıcılık fabrikalarına dönüştürmeyi hedeflemektedir.

Proje ile tarımsal potansiyeli yüksek olan 6 pilot bölgedeki modernize edilen köy okullarında ve bu okullar ile ilişkilendirilecek 3 meslek lisesinde; sosyoekonomik olarak dezavantajlı bireylere, köy halkına ve meslek liselerimize, akıllı tarım ve akıllı arıcılık faaliyetleri aracılığı ile istihdam sağlamak, kurulacak atölyelerde yenilikçi öğrenci ve öğretmen eğitimleri vermek amaçlanıyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında yürütülen projede; Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur), Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 6 Mahalle Muhtarlıkları, 6 Köy Kooperatifi, KODA  (Köy Okulları Değişim Ağı Sivil Toplum Kuruluşu), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, MAYBİR (Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği), KÖYKOP (Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği) ve Sentezfarma İlaç Kozmetik Veteriner Hizmetleri Elektronik İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. Muğla'nın önde gelen destekçileri yer alıyor.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.