MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSEMİZE DİJİTAL BASKI VE REKLAM ATÖLYESİ KAZANDIRILDI

Menteşe ilçesinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan dijital baskı ve reklam atölyesinin açılışı yapıldı.
MESLEK LİSEMİZE DİJİTAL BASKI VE REKLAM ATÖLYESİ KAZANDIRILDI

Muğla'da pandemi döneminde bir fabrika gibi çalışarak cerrahi maske üretimiyle öne çıkan Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde dijital baskı ve reklam atölyesinin açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın katılımlarıyla düzenlenen atölye açılışında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Serap Aksel ve Ferman Akbulut, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Bozdoğan, okul idaresi ve öğretmenler yer aldı.

Programın açılış konuşmasını Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Deniz Solmaz yaptı. Müdür Solmaz, kurulan dijital baskı ve reklam atölyesi ile ilgili bilgiler vererek atölyenin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müdürümüz Emre Çay "Bugün bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde mesleki ve teknik eğitimi bünyesinde bir ilki daha gerçekleştirerek dijital baskı ve reklam atölyesinin açılışını yaptık. Atölyemiz, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin mesleki eğitimine büyük katkı sunacak ve gençlerimiz burada bilgi ve becerilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Aynı zamanda, atölyemiz ilimizdeki tüm okulların, kurumların ve işletmelerin hizmetine sunularak baskı, grafik-tasarım, dergi/kitapçık basımı vb. faaliyetleri için kullanılabilecek." dedi.

Konuşmaların ardından Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin grafik-fotoğraf alanı ve bilişim teknolojileri alanı bünyesinde kurulan dijital baskı ve reklam atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. İl Müdürümüz Emre Çay, atölyede bir dizi incelemelerde bulunarak makineler hakkında bilgi aldı. Program sonrasında Okul Müdürü Muhammet Deniz Solmaz, atölyede öğrenciler tarafından basımı yapılan ürünleri İl Müdürümüz Emre Çay'a takdim etti.

Döner sermaye kapsamında makine parkurunun oluşturulduğu atölyede, büyük boy dijital baskı makinesi ile afiş, billboard, kapı giydirme, bez afiş, roll up baskıları yapılabilecek.  UV yazıcı ile madalya, plaket, promosyon ürünleri ve baskes makinesi ile etiket, sticker baskıları oluşturulabilecek. Dijital baskı makinesi ile teşekkür belgesi, davetiye, takvim, dergi, deneme sınavları; bardak baskı makinesi ile bardak üzerine fotoğraf baskı işlemleri; kupa makinesi ile kupa üretimleri gerçekleştirilebilecek.

08-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-202208-09-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.