MESLEKİ EĞİTİM AKREDİTASYONU KAPSAMINDA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN HAREKETLİLİK PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
Muğla İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve T.C. Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen "Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Projesi" kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimizin yurtdışı hareketliliği aralıksız sürüyor.
Program dâhilinde kısa süreli öğrenci hareketliliği, uzun süreli öğrenci hareketliliği, mesleki eğitim alanlarında işbaşı gözlem (yiyecek-içecek hizmetleri, konaklama ve seyahat hizmetleri, makine/elektronik, motorlu araçlar teknolojisi, çocuk gelişimi, kimya teknolojisi, mesleki eğitim yönetimi vb.), sağlık hizmetleri alanında kurs faaliyetleri gerçekleştiriliyor.
Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı kapsamında Almanya, Avusturya, Çekya, Fransa, Hollanda, Macaristan gibi ülkelerle gerçekleştirilen hareketlilik programları sayesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, uluslararası deneyim kazanırken mesleki beceri ve yeterliliklerini artırma imkânı buluyorlar.