MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ SINIF İÇİ DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında, ilimizdeki 16 meslek lisesinde görev yapan öğretmenlere "Sınıf İçi Değerlendirme Bilgilendirme Toplantıları" 19 -20 - 21 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenecek. 
MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ SINIF İÇİ DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Millî Eğitim Bakanlığınca, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin çok yönlü olarak desteklenmesini, altyapılarının güçlendirilmesini ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesini hedefleyen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında, 81 ilde belirlenen okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik "Sınıf İçi Değerlendirme Bilgilendirme Toplantıları" düzenleniyor.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile ilimizdeki 16 meslek lisesinde görev yapan öğretmenlere,  19 -20 - 21 Ocak 2021 tarihlerinde  ölçme ve değerlendirme eğitimleri verilecek. Toplantı bilgileri (zoom id ve şifreleri) okul müdürlükleri ile paylaşılacak.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'yle, 2023 Eğitim Vizyonu'nun ana hedeflerinden biri olan okullar arası başarı farklarının azaltılmasına ve mesleki eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik bir adım daha atıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; projenin, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir proje olduğunu ifade etti.

Proje kapsamında yer alan okulların, altyapıları başta olmak üzere çok boyutlu bir şekilde destekleneceğini ve bu okullarda kütüphane, tasarım ve beceri atölyeleri, spor alanları kurulacağını kaydeden İl Müdürü Pervin Töre "Bu projeyle birlikte Muğla'da seçilen 16 meslek lisesi, değişim ve dönüşüm zincirinin bir halkası olacak. Bakanlığın vermiş olduğu 5 ana başlık ve 26 alt başlıktan oluşan proje hedefleri doğrultusunda, ortak hedefimiz 16 okulumuzu, sadece Muğla'nın değil, Türkiye'nin marka okulu haline getirmektir. Biz bu amaçla, bu vizyonla, bu heyecanla hep birlikte çalışacağız." ifadelerine yer verdi.

15-01-2021

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.