MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ TANITIM GÜNLERİ

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, önümüzdeki yıl liselere başlayacak olan öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla "mugla_mem" instagram hesabı üzerinden "Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Tanıtım Günleri" düzenliyor.
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ TANITIM GÜNLERİ

2 Haziran tarihinde  başlayıp 15 Haziran'a kadar sürecek olan okul tanıtım günlerinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve içeriğinde yer alan bölümler tanıtılıyor. Bünyesinde sağlık, spor, ticaret, turizm, endüstri, okul öncesi,  güzel sanatlar gibi birimleri barındıran mesleki ve teknik Anadolu liselerinin, öğrenciler tarafından iyi anlaşılması ve bu liselere tercih oranının yükseltilmesi hedefleniyor.

İlki 2 Haziranda gerçekleştirilen programda, Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL ve bünyesindeki motorlu araçlar, tesisat, metal, mobilya, kimya, elektrik-elektronik bölümleri; 4 Haziranda Bodrum Turgutreis MTAL ve bünyesinde yiyecek hizmetleri, konaklama ve seyahat bölümleri; 8 Haziranda ise Milas Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi ve muhasebe, finansman, bilişim teknolojileri, pazarlama, büro hizmetleri, halkla ilişkiler bölümlerinin tanıtımı yapıldı.

Mesleki Eğitim Tanıtım Günleri 15 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.