MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MİLLET OLMAK" TEMALI AFİŞ YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimiz tarafından "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde, ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimiz için "Millet Olmak" temalı afiş yarışması düzenlenmiştir.


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde, öğrencilerimizde millî birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmek, demokrasi bilincini geliştirmek ve pekiştirmek amacıyla Bakanlığımız Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimiz tarafından lise düzeyindeki öğrencilerimize yönelik "Millet Olmak" temalı afiş yarışması düzenlenmiştir.

AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Afişler, T.C. Anayasası ve  Millî Eğitim Temel Kanunu'na aykırılık teşkil etmeyecek olup;

1- Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaöğretim okullarının hazırlık, 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri katılacaktır.

 

2- Yarışmaya her katılımcı en çok 1 (bir)  afiş çalışmasıyla katılabilir.

3- Eser, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, afişin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olacaktır.

4- Yapılacak afiş çalışmaları 35x50 cm ebadında olacaktır.

5- Afişlerin hazırlanmasında teknik sınırlama yoktur. Karakalem, sulu boya, kuru boya, guaj boya, akrilik, yağlı boya, kolaj, bilgisayar ortamında grafik tasarım vb. olabilir.

6. Afiş, paspartu ve çerçeve yapılmadan okul yönetimine dijital ortamda veya elden teslim edilecektir.

7- Eser üzerinde slogan, yazı vb. olmayacaktır.

8- Eserler, il bazında değerlendirmeye tabi tutulup her ilde birincilik alan eser, ilini ulusal düzeyde temsil etmek üzere taratılarak Müşavirliğimize üst yazıyla beraber basin@meb.gov.tr adresine dijital ortamda gönderilecektir.

9- Afiş çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi, adresi, imzası, vb. bilgi kesinlikle bulunmayacaktır.  

(Bu bilgiler EK-1 Formu'nda yer alan künye doğrultusunda doldurularak dijital ortamda il müdürlüklerimize, oradan aynı şekilde basin@meb.gov.tr gönderilecektir.)

10-Afişler, en geç 05 Temmuz 2021 tarihi mesai bitimine kadar il müdürlüklerine okul yönetimleri tarafından dijital ortamda iletilecektir.

11-İl müdürlüklerindeki değerlendirmenin ardından il birincisi seçilen afiş, il müdürlüklerince en geç 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 17.00'ye kadar Müşavirliğimize iletilecektir.

12- Dereceye giren eserler, 12 Temmuz 2021 tarihinde Müşavirliğimizce ilan edilerek 15 Temmuz günü çıkarılacak özel gazetede yayımlanacaktır.

(TELİF HAKKINA İLİŞKİN NOT: Yarışmada dereceye giren ve sergilenmek/yazılı-görsel bir yayında kullanılmak amacıyla seçilen sloganların baskı ve kopyaları MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde kalacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği afişin/sloganın kendisine ait olduğunu, alıntı olmadığını kabul ve beyan etmiş olur. Eseri ödül alan veya sergilemeye/herhangi bir yayında kullanılmaya değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır. Müşavirliğimiz, ödüle ya da sergilenmeye/herhangi bir yayında kullanılmaya değer bulunan afişlerin/sloganların orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış hâlini; seminer, tanıtım, konferans vb. faaliyetlerinde ve ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.)

Afiş Yarışması Künye Bildirim Formu (Ek-I) için Tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.