MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun resmen ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıl dönümüne ulaşmanın haklı  gururu ve kıvancı içerisindeyiz.

23 Nisan 1920, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür. Demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla milli irade tecelli bulmuş, milletin geleceğini yine milletin azmi ve kararı kurtarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve önemli bir günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş, yarınlarımızı şekillendirecek olan çocuklarımıza verdiği değeri en güzel şekilde göstermiştir.

Büyük önder  "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. " dediği  çocuklarda, güçlü ve mutlu Türkiye'yi görmüş ve çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesinin bir insanlık görevi olduğunu belirtmiştir.

Sevgili Çocuklar,

Sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz. Sizlere ne kadar değer katarsak o kadar değerlerle büyüyecek ve dünyayı güzelleştireceksiniz. Ülkesini ve milletini seven, donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmenizi sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimiz olup bunun için var gücümüzle çalışmaktayız. Türkiye'mizin güçlü yarınları sizlerin omuzlarında yükselecek. Sizlere sonsuz inanıyor ve güveniyoruz.  

Hepinizin bildiği üzere tüm dünyayı tehdit eden "Covid-19" salgını nedeniyle bu yıl diğer yıllardan farklı olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinizde kutlayacaksınız. Gerek Bakanlığımızın TRT EBA TV'de, gerekse Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dijital ortamda 100. yıla yakışır şekilde sizler için hazırlanmış olan 23 Nisan programlarıyla bayram sevincini ve coşkusunu yaşayacağınıza inanıyoruz. Sizleri çok özledik, hasretle bekliyoruz. Okulların açıldığı gün, bizim bayramımız olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yüce meclisimizin 100. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Milli Mücadele arkadaşlarını,  aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü 

 

 

 

 

                                                                                    

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.