MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM SEMİNERİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açılan Milli Savunma Üniversitesinin tanıtılması amacıyla, Muğla ilindeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere ve tercih danışmanlığında görevli idarecilere seminer düzenlendi.
MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM SEMİNERİ

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından askeri personel yetiştirmek amacıyla açılan Milli Savunma Üniversitesinin tanıtılması adına Muğla ilindeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere ve tercih danışmanlığında görevli idarecilere seminer düzenlendi. Menteşe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen seminere, Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, Hava Albay Mehmet Ali Eğinli, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre,  Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ile İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Seminerde, Milli Savunma Üniversitesinin tanıtım filmi izlendi.  Tanıtım filminde Kara - Deniz-Hava Harp Okulları, Kara-Deniz- Hava- Bando Astsubay Meslek Yüksekokullarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, Milli Savunma Üniversitesine öğrenci temin faaliyetleri süreciyle ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda askerlik mesleğinin gerektirdiği kişisel özellikleri, 2020 Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına başvuru ve tercih süreçleri hakkında bilgi verdi. 

Prof. Dr. Serdar Salman sunumunda "Bizler 'Her Türk asker doğar.' diyen asker kökenli bir milletiz. Tarihimiz şanla şerefle doluysa bunu her zaman ordumuza, her durumda ve her koşulda vatanı kurtarmak adına canını hiçe sayan askerimize borçluyuz. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.' sözünü düstur edinmiş, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu bir ecdada layık nesiller yetiştirmek adına siz katılımcılardan, Üniversitemize öğrencilerinizi yönlendirmenizi bekliyoruz. Zira bu kutsal ve kadim mesleğe öğrenci seçerken çok daha seçici olmak durumundayız." dedi.

Seminerde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre  "Bugün İlimizi ziyaretleri için başta Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Serdar Salman'a, yaptıkları sunum için komutanımız Mehmet Ali Eğinli'ye çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'Türk ordusu; Dünyanın hiçbir ordusunda seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.' sözüyle Türk askerinin, Mehmetçiğimizin nasıl bir karaktere sahip olduğunu bizlere göstermiştir. Biz Muğla olarak öğrencilerimize güveniyoruz. Rehber öğretmenlerimiz de okullarında sınav takvimi ve içeriği hakkında gerekli rehberliği yapacaklar, çocuklarımızı ve velilerimizi bilgilendirecekler ve öğrencilerimizin Milli Savunma Üniversitesini tercih etmelerinde gerekli desteği sağlayacaklardır." dedi.

Daha sonra soru cevap kısmında Hava Albay Mehmet Ali Eğinli gelen soruları yanıtladı ve sınavın 29 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirileceğini bir kez daha hatırlattı. Plaket takdimi ile tanıtım semineri sona erdi. Ardından  heyet, İl Milli eğitim Müdürü Pervin Töre'yi  makamında ziyaret etti.

 

 

 

 

08-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-2020

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.