MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ SPORCUMUZ HAZAL BURUN'DAN BÜYÜK BAŞARI

Dünya Gençler Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda Milli Sporcumuz Yatağan Anadolu Lisesi Öğrencisi Hazal Burun Kadet Kadınlar Takımlarda gümüş ve Kadet Karışık Takımlarda bronz madalya kazanarak ülkemize iki madalya kazandırdı.  
MİLLİ SPORCUMUZ HAZAL BURUN'DAN  BÜYÜK BAŞARI

 

Polonya'nın Wroclaw şehrinde düzenlenen şampiyonada Hazal BURUN, Nehir SARIHAN ve Irmak YÜKSEL den oluşan Makaralı Yay Kadet Kadınlar Takımımız  Dünya 2.si olarak Gümüş Madalya ; Hazal BURUN ve Abdullah ASLIM'dan oluşan Makaralı Yay Kadet Karışık Takımımız Dünya 3.sü olarak Bronz Madalya kazandılar. 

GENÇ MİLLİ SPORCULARIMIZ 1 GÜMÜŞ, 2 BRONZ MADALYA KAZANDI

Polonya'nın Wroclaw şehrindeki organizasyonda Hazal Burun, Nehir Sarıhan, Irmak Yüksel'den oluşan makaralı yay kadet kadınlar milli takımı gümüş madalya aldı.

Yunus Emre Arslan, Abdullah Aslım ve Eren Kırca'nın yer aldığı makaralı yay kadet erkekler takımı ile Hazal Burun ve Abdullah Aslım'ın bulunduğu makaralı yay kadet karışık takımı ise bronz madalya elde etti.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY, "Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanında sportif alanda  göstermiş oldukları başarılarla da göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Yatağan Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Hazal Burun, Avrupa Şampiyonasında elde ettiği başarısına bir yenisini daha ekledi. Dünya Gençler Açık Hava Okçuluk Şampiyonasında Milli Takımımıza iki madalya birden kazandırarak Ülke olarak afetlerin yaralarını sarmaya çalıştığımız günlerde hepimizin yüreğine su serpti. Hazal'ımızı kutluyor, bizlere yaşattığı gurur için teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

15-08-202115-08-202115-08-202115-08-2021

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.