MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerimizin Yerli Malı Etkinliği

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anasınıfında düzenlenen "Yerli Malı Haftası" etkinliğine katıldı.
Minik Öğrencilerimizin Yerli Malı Etkinliği

 

Anaokulu Öğrencilerimiz ile Yerli Malı Haftasını Kutladık

 

 

Zübeyde Hanım MTAL uygulama anasınıfı öğretmen ve velileri tarafından hazırlanan programa, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yeşilay İl Başkanı Şadi Pirci, Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, Şube Müdürleri, çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

 

Okul Müdürü Muhammet Deniz Solmaz, her yıl düzenledikleri Yerli Malı Haftası etkinliğine katılan konuklarına hoşgeldiniz diyerek başladığı konuşmasında, "Yerli Malı Haftasında beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın, Türk mallarını kullanmanın önemini öğrencilerimize anlattık. Öğrencilerimiz aileleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekleri arkadaşları ile paylaştı. Emeği geçen velilerimize teşekkür ederiz" dedi.  Anasınıfı öğrencilerinin okuduğu şiirler ve söylediği şarkılarda yerli malı kullanmanın önemine değinildi. Küçüklerin kostümleri ve yaptıkları gösterileri büyük beğeni topladı.

 

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı konuşmada: "Yerli malı kullanmanın ve milli üretimin önemi konusunda çocuklarımızda farkındalık yaratmak için bu gibi etkinliklere çok önem veriyorum . Bu haftayı bir fırsat olarak görerek tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemini çocuklarımıza çok iyi anlatmalıyız.  Tutumlu olmak, insanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi koruması ve dikkatli kullanmasıdır. Anne babasından aldığı harçlığı, ihtiyaçlarına harcadıktan sonra arta kalan parayı kumbarasında biriktiren çocuklar, gelecekte ailesinin ya da bir şirketin ekonomisini yönetmenin ilk adımını da atmış oluyorlar. Daha okul öncesi yaşlarda çocuklarımıza; tükettikleri ürünlerin, giydikleri kıyafetlerin, kendilerine alınan oyuncakların yerli ve milli üretim olması konusunda önce ebeveynleri olarak onlara örnek olmalı ve onları yerli malı tüketme konusunda bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ülkemizin zenginliklerinin artması ve güçlü bir Türkiye için yerli üretimin önemi ve yerli malı tüketimi konusunda toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Bu anlamda okulumuzda gerçekleştirilen bu güzel etkinlik için okul idaresine, öğretmenlerime, öğrencilerimize ve velilere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Öğrencilerin yerli ve yöresel ürünlerden oluşan sepeti misafirlere hediye etmesiyle program sona erdi.

 

 17-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-2019

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.