MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ŞAİRLER MUĞLA'NIN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ ŞİİRLERE AKTARDILAR

Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde gezip gördükleri Muğla'nın tarihi ve doğal güzelliklerini "Kalem Benim Muğla Benim" adlı şiir kitabında dizelere döktüler. Minik şairler, kültür ve sanatı buluşturan "Kalem Benim Muğla Benim" şiir kitabını, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'a takdim ettiler.
MİNİK ŞAİRLER MUĞLA'NIN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ ŞİİRLERE AKTARDILAR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2 yıla yakındır il genelinde yürütülen Okur Gezer Yazar projesi kapsamında öğrenciler birikimlerini kâğıda dökerek masallar, fabllar, hikâyeler, denemeler, şiirler yazdılar; ilk yazarlık tecrübelerini kitaplaştırdılar. 2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesine sayılı gün kala, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okur Gezer Yazar projesinin kapanış törenine hazırlanırken proje ürünlerini vermeye devam ediyor.

Kaleme aldıkları şiir kitaplarını tanıtmak isteyen Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu öğrencileri, İl Müdürümüz Emre Çay'ın konuğu oldu. Gerçekleştirilen ziyarette, öğrenciler "Kalem Benim Muğla Benim" adlı şiir kitabını, İl Müdürü Emre Çay'a takdim ettiler. Ziyarette öğrencilere; Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Topcu, Okul Müdürü Uzay Yeşil ve projeden sorumlu Türkçe Öğretmeni Zülküf Özçepik eşlik etti.

İl Müdürümüz Emre Çay, minik şairlerle tek tek sohbet ederek yazmış oldukları şiir kitabı hakkında bilgi aldı. 15 öğrencinin şiirlerinden derleme yapılan  "Kalem Benim Muğla Benim" adlı şiir kitabında, Muğla'nın tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel özellikleri anlatılıyor. Müzeleri, tarihi evleri, Fethiye Kayaköy, Dalyan Kaunos gibi Muğla'nın turistik mekanlarını gezip gören, araştıran öğrenciler, duygu ve düşüncelerini okullarındaki şiir atölyesinde dizelere döktüklerini belirttiler.

Kitaptaki şiirleri okuyan İl Müdürümüz Emre Çay, yazılan şiirlerin çok kıymetli olduğunu belirterek öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti. Okur Gezer Yazar projesinin il genelinde başarıyla yürütüldüğünü ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "2021-2022 öğretim yılında çıktığımız Okur Gezer yolu, 2022-2023 öğretim yılında gelişti, genişledi ve öğrencilerimizin yazma becerilerini de sergiledikleri bir projeye; okur gezer yazar projesine dönüştü. Kütüphanelerden üst seviyede faydalanan, okuyan, araştıran, Muğla'nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezip gören öğrencilerimiz, yaratıcı yazma etkinlikleriyle de özgün eserler oluşturdular. Bugün de o özgün eserlerden biriyleyiz. Projeye emek veren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idareci arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum." dedi.

12-06-202312-06-202312-06-202312-06-202312-06-202312-06-202312-06-202312-06-202312-06-2023

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.