MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK YAZARLAR, İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'I ZİYARET ETTİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde yürütülen Okur Gezer Yazar Projesi ile öğrenciler daha çok okuyor, gezerken öğreniyor ve özgün metinler oluşturarak kitap yazıyorlar
MİNİK YAZARLAR, İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'I ZİYARET ETTİ

Bodrum Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu ve Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, Okur Gezer Yazar Projesi kapsamında kaleme aldıkları "Arılar Ülkesi 3" ve "Atma, Dönüştür, Oyna Kazanan Olsun Doğa!" adlı kitaplarını, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'a takdim ettiler. Ziyarette, minik yazarlara Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, okul müdürleri ve sınıf öğretmenleri eşlik etti.

İl Müdürümüz Emre Çay, minik yazarlarla tanışıp sohbet ederek kaleme aldıkları her iki kitapta nelerden esinlendiklerini ve kitapların içeriği hakkında bilgi aldı.

Bodrum Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 3/E sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Mahire Demirsoy rehberliğinde yazdıkları 27 masaldan oluşan "Arılar Ülkesi 3" kitabının sosyal sorumluluk projesi olduğu ve kitabın satışından elde edilecek gelirin Adıyaman Gölbaşı'nda eğitim gören depremzede öğrencilere bağışlanacağı belirtildi.

Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin öğretmenleri Volkan İlhan rehberliğinde yazmış oldukları kitap ise aynı zamanda kitaba ismini veren ve okul bünyesinde yürütülen "Atma, Dönüştür, Oyna Kazanan Olsun Doğa!" projesinin ürünü. Doğaya karşı farkındalık oluşturmak ve sıfır atık konusunda bilinçlendirmek amacıyla öğrencilerin düşünce ve kurgularıyla yazılmış olan çevreci kitabın 4 bölümden oluştuğu ve 1. sınıftan 4. sınıfa kadar her kademeden öğrencilerin kitabın yazımında katkısı olduğu belirtildi.

Öğrencilerin yazmış olduğu kitapların çok kıymetli olduğunu, her iki kitabın da farkındalık oluşturmak adına güzel işlere vesile olacağını ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "Değerli öğretmenlerimizin rehberliğinde duygu, düşünce ve hayallerini kaleme alan minik yazarlarımızla gurur duyuyor, öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum; başarılarının ömür boyu devamını diliyorum." dedi.

Okur Gezer Yazar Projesinin il genelinde başarıyla yürütüldüğünü ve meyvelerini tüm ilçelerde bir bir verdiğini belirten İl Müdürümüz Emre Çay "Projemizin öğrencilerimize çok şey kattığını düşünüyorum. Okur Gezer Yazar Projesi ile öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanmalarına ve bu alışkanlığı geliştirmelerine, okuduklarından aldıkları ilhamla yazılı ürünler ortaya çıkarmalarına, okul ve halk kütüphanelerini aktif bir şekilde kullanmalarına yönelik öğretici, eğitici ve aynı zamanda eğlendirici birçok etkinlik gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz bu sayede daha çok okumaya, daha çok araştırmaya, daha çok yazmaya ve ürün oluşturmaya başladılar." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürümüz Emre Çay, öğrencilere ve bu başarıda emeği geçen öğretmenlerine, destek sunan kurum müdürlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal'a teşekkürlerini iletti. Günün anısına öğrencilere çeşitli hediyelerin takdim edilmesinin ardından ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

08-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-2023

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.