MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI MUĞLA'DA

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla Türkiye'yi dolaşan "Mobil Trafik Eğitim Tırı" Muğla'ya geldi.  
MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI MUĞLA'DA

 

İlimize gelen Mobil trafik eğitim tırının tanıtımı için Cumhuriyet Meydanında etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte konuşan Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, "Ağaç yaş iken eğilir atasözümüzden hareketle çocukların küçük yaşlarda  trafik eğitimi alması çok önemli. Bu anlamda Trafik Eğitim Tırı okullarımızdan gelen öğrencilerimize ve tüm çocuklarınıza trafik bilincini kazandıracaktır" diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ise, "Küçük yaşta çocuklarımıza trafik kurallarını anlatmak için hizmet veren trafik tırımızda jandarma ile birlikte çalışıyoruz. Çocuklarımıza oyun oynayarak ve doyasıya eğlenerek trafik kültürünü aktarmaya uğraşıyoruz. İki gün boyunca çocuklarımıza burada parkur eğitimi vereceğiz" diye konuştu.

Trafik Eğitim Tırının parkettiği yerin yanında bulunan alanda oluşturulan trafik Eğitim Pisti'nde çocuklar akülü arabalara binerek trafik eğitimi aldılar. 

Öğrenciler akülü araçlara binmenin heyecanını doyasıya yaşarlarken trafik polislerinin verdiği bilgilerle trafikte uyulması gereken kuralları öğrendiler.

Mobil Trafik Eğitim Tırı

Mobil Trafik Eğitim Tırı'nda 20 öğrenci sınıf ortamında teorik ve uygulamalı olarak trafik güvenliği konusunda eğitim görebiliyor. Tır içerisinde bulunan 2 adet LCD televizyon sayesinde çocuklara temel trafik eğitimleri veriliyor. Eğitim brandası ve akülü araçlarla tır yakınına kurulan trafik eğitim parkuru sayesinde okul geçit görevlileri ve eğitici personel ile birlikte öğrencilere yaya geçitlerini kullanma, karşıdan karşıya geçme kuralları, okul geçitlerini kullanma kuralları, geçiş önceliği bulunan araçlara yol verme kuralları, geçme ve geçilme kuralları öğretiliyor.

 


29-11-2019

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.