MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Mensubu bulunduğum maarif davasında, yan yana olmaktan onur duyduğum saygıdeğer öğretmenlerimiz. 

 

Dünyanın en güzel uğraşısını ama en fedakar ve sorumluluk gerektiren faaliyetini, ışıl ışıl bakarak gülümseyen bir çift göz, bir küçük kalbe dokunabilmek için yapan eli öpülesi öğretmenlerim. 

 

Ülkemin dört bir yanında her türlü zorluklara göğüs gererek ve hatta sınırların ötesindeki evlatlarımıza bile koşan öğretmenlerim hepinize saygılarımı sunuyorum. 

 

Öğretmenlik bir gönül sevdasıdır. Dünyanın en güzel ve değerli varlığı, hazinesi çocuklarımızın muhafazası geliştirilmesidir. Al bayrağı göklerde dalgalandıracak ve selam verecek ellerin yetiştirilmesidir. Her karış vatan toprağını imar edecek, medeniyetler inşa edecek nesillerin, gerektiğinde her karış toprağı canı pahasına koruyacak imanın filizlendirilmesidir. Öğretmenliğin karşılığı bazen bize doğru koşan minik yüreklerin sarılması bazen yıllar sonra karşımıza çıkan kocaman insanların elimize dokunmasıdır. 

 

Biz öğretmenler yılın her günü aslında öğretmenler gününü yaşarız. Ama bugün yani 24 Kasım dile gelir sevdamız. 

 

Eli öpülesi öğretmenlerimiz, ellerinizden öpüyorum. Emanete sahip çıktığınız için minnetimi ifade ediyorum. Ömer Halisdemirler yetiştirdiğiniz için, 15 Temmuz gecesi ülkesi için, bayrağı için sokakları meydanları dolduran vatan ve millet sevdalılarını yetiştirdiğiniz için minnet duygularımı ifade ediyorum. Bu 24 Kasım öncesi tüm ülkemize selam gönderdik. Milas’ımızdan 81 ilimizdeki 81 öğretmenimize sevgimizi, saygımızı ve hediyelerimizi sunduk. Bugün ve bugünden sonra gözlerinden bile sakınıp, büyütüp yetiştirdikleri ancak evlatlarını vatana şehit verdikleri için öğretmenler gününü kutlayamayacak öğretmen şehitlerimiz Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizin ailesine Ankara’ya… Necmettin Yıldız öğretmenimizin ailesine Gümüşhane’ye ziyarete arkadaşlarımızı gönderdik, ellerini öpüp dualarını aldık. Selam olsun elinde kalemle şehitlerimize, dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır diyen Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’e selam olsun. Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Değerli Öğretmenim, sana güveniyoruz. Geleceğimizin emanetini taşıyorsun. Yükün ağır ama azminle başaracağından eminiz. Bir öğretmen çocuğu olmaktan, bir öğretmen eşi olmaktan, bir öğretmen kardeşi olmaktan, bir müstakbel öğretmen babası olmaktan gurur duyuyorum. 

 

24 Kasım Öğretmenler gününüzü en içten duygularımla tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                Celalettin EKİNCİ

                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.