MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedir olmalıdır.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim 1923 yılında “Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz.” diyerek vermişti bu kutlu günün müjdesini. Bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin adıdır 29 Ekim 1923. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her daim önem veren Türk Milleti Cumhuriyetimizin de yegâne koruyucusudur.

Sevgili gençler;

Fikri hür, vicdanı hür bir nesil, en büyük güçtür. İlim ve irfan ışığınız olsun. Değerlerine bağlı, birlik ve dirliğiyle, erdem ve çalışkanlığıyla tüm medeniyetlere örnek siz evlatlarımız Cumhuriyetimizin mirasçılarısınız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla anar, kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen tüm fedakâr vatan evlatlarını minnet duygularımla yâd ederim. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

                                                                                                                          Celalettin EKİNCİ

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.