MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN KALEMİNDEN "PANDEMİ HATIRASI"

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'yi ziyaret ederek salgın sürecinde yazmış oldukları "Pandemi Hatırası" adlı kitabı kendisine takdim ettiler.
MUĞLA BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN KALEMİNDEN

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) 5. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı "Pandemi Hatırası" adlı kitap, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'ye takdim edildi.

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Türkçe öğretmeni Burcu Hızır koordinesinde, 33 öğrencinin pandemi süresince yazmış olduğu 50 öyküden oluşan 120 sayfalık kitapta, büyük salgının yaşattığı ağır bunalımlı havanın aksine yerine göre düşündürücü, yerine göre güldürücü yazılar bulunuyor.

Kütüphaneler Haftası vesilesiyle, Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Bekir Cevizci, öğretmen Burcu Hızır ve BİLSEM öğrencilerinin yer aldığı ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, kendisine takdim edilen "Pandemi Hatırası" adlı kitabı öğrencilerle birlikte okuyarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kütüphaneler Haftasında böylesine anlamlı bir hediye almış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Töre,  " Bir yılı aşkındır 7'den 77'ye herkesi etkileyen bu salgınla birlikte eski normaller yerini yeni normallere bıraktı. Dengelerin, önceliklerin, hayata bakış açımızın değiştiği bu süreçten öğrencilerimiz de ister istemez etkilendi. Çocuklarımızın bu süreçten nasıl etkilendiğinin somut bir yansıması olan bu kitap "Pandemi Hatırası" olarak kitaplığımda yerini alacak. Elinize, emeğinize sağlık." dedi.

 

01-04-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.