MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA´ DA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE’ nin başkanlığında “Muğla’ da Eğitim Seferberliği” konulu toplantı 9 Temmuz 2018 tarihinde Muğla Öğretmenevi’ nde yapıldı.
MUĞLA´ DA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Toplantı; İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE devamsızlığın azaltılması; ikili öğretimin sona erdirilmesi, okullaşma oranının artırılması konusunda acil eylem planlarının oluşturulmasının gerektiğini belirtti.

“İlk gün, ilk ders, ilk dakikada derse başlanacak; son gün, son ders, son dakikaya kadar ders işlenecek” sloganıyla işe başlayacaklarını; eğitimin ve öğretimin niteliğinin artırılmasının, okulu ve okumayı sevdirmenin Muğla’ da Eğitim Seferberliği’ nin ana teması olacağını belirtti.

Mesleki Eğitimde Yenilenmenin şart olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE; ERBAB projesiyle mesleki eğitimde; sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağının sektör ile birlikte belirleneceğini; mezun olan öğrenci istihdamının sektörün talebine göre gerçekleştirileceğini belirtti. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali ÖĞÜTVEREN ERBAB projesinin işlem basamakları ile ilgili katılımcılara gerekli bilgileri verdi.

 

Muğla’ nın turizmdeki başarısını; eğitim alanında da gerçekleştirebileceğine inancının tam olduğunu, bu doğrultuda hayırseverlerin iştiraklerinin büyük önem arz ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE; okullarımızın; öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için tercih edilen yaşam alanları olması için gerekli girişimlerin zaman kaybetmeden hayata geçirileceğini belirtti. Herkese çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıyı bitirdi.

 

09-07-201809-07-201809-07-201809-07-2018

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.