MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla' da Mesleki Eğitimin Yıldızı Parlıyor..

LGS sınav sonucuna göre öğrenci alan proje kapsamındaki Meslek Liselerimiz, proje ortaklarıyla beraber kendi sektörlerinde geleceğin liderleri, iş erbabları ve istihdam garantili bir eğitimin kapısını aralamış olmaktadırlar.
Muğla' da Mesleki Eğitimin Yıldızı Parlıyor..

         Ülkelerin iktisadi ve sosyal kalkınmasında önemli rol oynayan mesleki ve teknik eğitimde, bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek ahlakını kazandırmak son derece stratejiktir. Mesleki ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine etkin katıldığı bir yapıya ihtiyaç vardır.

        Mesleki ve teknik eğitime yönelik var olan toplumsal algıyı değiştirmeyi hedefleyen, öğrencilerin mesleki ilgi ve yeteneklerini tespit eden ve çocuklar ile ailelerini bu doğrultuda yönlendiren, akademik ders yoğunluğunun azaltıldığı, mesleki ders içeriklerinin güncellendiği, öğretmenlerin iş başında eğitim olanaklarının artırıldığı, ulusal ve uluslararası sektör ve kamu finansal kaynaklarının kullanımı yoluyla okulların altyapı ve donanımının hızla değişen ve gelişen teknolojiyle uyumlu hâle getirildiği, mezunlarına istihdamda öncelik sağlayan ve farklı ücret politikalarının uygulandığı, sektörün mesleki ve teknik eğitim süreçlerinde daha fazla yer aldığı, sektör liderleri ile iş birliği imkânlarının artırıldığı, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörel iş birliği protokolleri ve iyi uygulama modeli olabilecek projelerin hayata geçirildiği, mezunlarının kendi alanlarında yükseköğretime geçişlerini sağlayacak bütünleşik bir yapının kurulduğu ve ülkemiz 2023 hedefleri ile uyumlu bir sistem oluşturulması planlanmıştır.

         LGS sınav sonuçlarına göre tercih yapılabilen;

                                                                  Bodrum Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bodrum Rixos Premium Hotel ile,  

                                                                 Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 

                                                                  Fethiye, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethiye Barut Hotels Sensatori ile

                                                                  Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOBB,

ile yapılan protokoller ile proje okulları kapsamına alınmış ve LGS sınav sonucuna göre öğrenci almaktadırlar.

         Yapılan protokoller ile öğrencilerimizin okullarda almış olduğu teorik eğitimin yanısıra, uygulama becerilerini geliştirebilecekleri proje ve protokol tesislerinde hizmet kültürünü ve anlayışını birebir deneyimleyebilecekleri bir ortamda çalışmalarına devam edebileceklerdir. 

          Aynı zamanda başarılı öğrencilerimize burs imkanı tanınmakta ve geleceğin sektörel liderlerini yetiştirmek için katkıda bulunulmaktadır. Öğrencilerimiz zorunlu staj çalışmalarını protokol tesislerinde yapabilmektedirler. 

          Okul bittikten sonra başarılı öğrencilerimizi 2 yıl süre ile istihdam imkanı sağlanmakta ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktadırlar. 

01-07-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.